Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

František Nedvěd o rakovině: Zákaz zpěvu přišel včas!

František Nedvěd
František Nedvěd
Zdroj: Profimedia

František Nedvěd oznámil před pár dny smutnou zprávu, na začátku roku mu lékaři diagnostikovali rakovinu. Svůj boj ovšem nevzdává a tvrdí, že pandemie byla jakýmsi znamením!

František Nedvěd patří rozhodně mezi nejvýznamnější osobnosti českého country a folku. Jeho skladby zasáhly doslova několik generací a zpěvák své fanoušky neztrácí ani po dekádách své kariéry.

Bohužel se ale na začátku roku zpěvák dozvěděl smutnou zprávu, jeho tělo napadla zákeřná rakovina!

Nedvěd ale rozhodně neztrácí naděje, věří, že se mu nemoc podaří porazit a už nyní plánuje, jak se vrátí ke koncertování!

František Nedvěd František Nedvěd Zdroj: Profimedia

František Nedvěd nemá co se zdraví týká zrovna nejlepší rok. Nejprve počátkem března podstoupil operaci srdce, během které mu lékaři provedli čtyřnásobný bypass, a krátce poté přišla další krutá diagnóza- rakovina!

"Mám rakovinu. Já to pustím do světa, ať to všichni vědí. Jsem v léčení na chemoterapii, takže čekám, jestli se to spraví, anebo ne. Náladu mám ale dobrou. Ničemu nepodléhám, jenom se léčím. Věřím, že příští rok bude lepší než ten letošní," prozradil známý zpěvák během rozhovoru pro rádio Impuls.

Nemoc přišla přesně s pandemií koronaviru a podle slov Nedvěda šlo o jasné znamení!

František Nedvěd František Nedvěd Zdroj: Profimedia

"Jakmile mi to objevili, tak se zakázalo zpívat. Beru to jako znamení, že když nemůžu zpívat já, tak nesmí nikdo. Takže očekávám, že jakmile se opatření uvolní, tak se mi hlas vyléčí a budu moci pokračovat ve své práci," plánuje František Nedvěd.

Vyhráno ale zatím nemá, čeká ho ještě několik chemoterapií, a proto bude do konce roku dodržovat klidový režim.

"28. prosince jdu do nemocnice na třetí terapii, takže musím být v klidu. Ale budu kolem sebe mít rodinu," neztrácí hudebník optimismus. Nezbývá než mu popřát mnoho štěstí, držíme palce v náročném boji!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky