Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

František Nedvěd na posledním koncertu trpěl, diváci jej ale dojali

František Nedvěd
František Nedvěd
Zdroj: Profimedia
František Nedvěd

Českou hudební scénu před několika málo dny zasáhla zpráva o náhlém úmrtí populárního zpěváka a písničkáře Františka Nedvěda. Ten po dlouhém boji podlehl zákeřné rakovině plic. Ještě týden před skonem přitom stál na jevišti v Olomouci, kde zpíval své nejznámější hity. Podle jeho dobrého kamaráda a kolegy Petra Kocmana však na hudebníkovi bylo znát, že trpí velkými bolestmi. 

Na svém kontě má mnoho velkých hitů, po celé republice ho obdivují tisíce fanoušků. Zpěvák František Nedvěd byl jednou z největších ikon české hudební scény, a nelze se proto divit smutku, jaký ji po jeho smrti zasáhl. František Nedvěd v posledních letech svého života bojoval hned s několika zdravotními problémy, tím největším však byla rakovina plic. I když sám Nedvěd a jeho blízcí věřili, že se mu nakonec podaří onemocnění porazit, statečný boj prohrál. V neděli 18. července pak jeho syn oznámil smutnou zprávu o jeho smrti.

 

Před týdnem ještě zpíval

Hudebník Petr Kocman byl nejen Nedvědovým kolegou, ale také jeho velmi dobrým kamarádem. Koncertovali spolu dlouhá léta, a příští rok by dokonce oslavili patnácté výročí spolupráce. „My jsme to zrovna nedávno s Fandou počítali, že to příští rok bude 15 let, co spolu koncertujeme, hrajeme, tak jsme se ještě nad tím podivovali, jak je to možné, že ten čas tak strašně letí. Takže bychom příští rok měli takové polokulaté výročí, a najednou je všechno jinak,“ nechal se podle Blesku slyšet Kocman v pořadu Dobré ráno na ČT1. 

„Navíc je to zvláštní v tom, že jsme ještě před týdnem hráli v Olomouci, kde Fanda vystoupil, zpíval, a najednou uplyne týden a je všechno jinak, čili jsou určité věci, se kterými se člověk nedokáže srovnat, vyrovnat,“ řekl ještě posmutněle.

Trpěl velkými bolestmi

„Bez nadsázky můžu říct, že Fanda byl pro mě jedním z největších bojovníků, co znám. Fanda byl člověk, který na sobě nikdy nedával nic znát, nějakou nemoc, bolest, a proto byl jedním z muzikantů, který, když mohl na jeviště dojít, což v minulost někdy dost dobře nešlo, protože měl opravdu veliké bolesti, tak na to jeviště šel,“ popisoval Kocman, jak se jeho kamarád pral s nemocí. 

Právě na posledním Nedvědově koncertě ale bylo podle Kocmana na zpěvákovi opravdu znát, že rozhodně není ve své kůži. „Fanda vylezl na jeviště, vystoupil, zazpíval, a navíc na konci, což bude i jedna vzpomínka pro mě, mu celé publikum tleskalo vestoje, a Fanda byl dojatý. Musel mít obrovské bolesti, ale nikomu nic neřekl, ale my jsme poznali, že je všechno jinak než kdykoliv předtím. Byl to obrovský bojovník, který bojoval do poslední chvíle,“ dodal ještě Kocman.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU