Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

František Nedvěd se s bratrem pohádal několikrát, nakonec se ale usmířit stihli

Jan Nedvěd a František Nedvěd
Jan Nedvěd a František Nedvěd
Zdroj: Profimedia
Jan Nedvěd a František Nedvěd

Byli nejlepšími přáteli, bratry na život a na smrt, vystupovali spolu. Pak ale přišlo několik hádek, kdy se spolu několik let nebavili a nemohli si přijít na jméno. Po několika usmířeních vždy následovala další hádka. Nakonec se usmířili až před smrtí.

V 90. letech vyprodali Strahov a stali se legendami. Řeč je o bratrech Nedvědech. I přesto, že se jim pracovně dařilo, vznikaly mezi nimi rozepře. Některé malicherné, jiné dost závažné na to, aby bratry rozhádaly. Většinou šlo o rozdílný přístup k životu a o peníze.

Přestože se několikrát snažili usmířit, jejich hašteření se prostě vždy opakovalo a bratři se nakonec stejně pohádali do krve. 

Bratři měli zcela rozdílný pohled na život

Největším problémem byl jejich rozdílný pohled na život. Františkovi vadily Janovy mladé milenky, nebavil se s ním kvůli nim sedm let. 

„Když jsme se v roce 1996 rozcházeli, tak jsem prohlásil, že v životě nevstoupím do bráchova domu, který ten rok dostavěl. No a po dlouhých sedmi letech jsem konečně přišel na návštěvu,” řekl Jan Blesku.

Na té návštěvě mu ale stejně nezapomněl František říct, že je to dědek a měl by nechat mladé holky na pokoji. Nakonec se Jan neurazil a s bratrem se nerozhádal. Nastavili si ale jistá pravidla.

Během života se pohádali několikrát

Nakonec se ale během Františkova života pohádali ještě několikrát. Naposledy roku 2017.

„Rozešli jsme se pětkrát. Jak bych to řekl kulantně, abych se někoho nedotkl – když někoho začne pálit dobré bydlo, začne dělat věci, které se neslučují se společným žitím," prozradil důvod rozepří instory.cz František.

„Tentokrát jsem si řekl, že je definitivní konec. Hotovo. Nedá se nic dělat. Já bych měl úplně zjizvený charakter a nervy pořád na pochodu,” reagoval pro změnu Jan.

Naštěstí se bratři stihli před Františkovou smrtí usmířit a dokonce plánovali společný koncert v O2 areně. Ten se ale bohužel už nestihl uskutečnit.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky