František Filip se ještě nedávno staral o svou manželku, a to i přesto, že sám na tom nebyl zdravotně zrovna nejlépe.

Ve svých devadesáti letech režisér stále dokázal obstojně řídit auto, a jednou týdně jezdil pro sebe a svou ženu na velký nákup, což se mu údajně mělo stát osudným.

Filip se nejspíš právě během doplňování zásob nakazil koronavirem, s kterým jeho oslabený organismus nedokázal bojovat.

„Manželka je poslední roky nemocná, musím se o ni po všech stránkách starat. Proto s vámi ani toho malého panáka nemohu dopít. Čeká mě ještě velký nákup. Naštěstí mám auťák a ještě mi to řídí,“ přiznal deníku Aha! před časem František Filip nelehkou životní situaci.

Režisérova manželka prodělala rakovinu prsu a byla několik let v invalidním důchodu. S příchodem pandemie měla ale paní Filipová o svého muže zvýšené obavy, právě během pravidelného doplňování potravin se totiž dostával do kontaktu s lidmi. „Jednou týdně manžel dělá velký nákup, jestli tam ten vir chytil… Mám o něho velký strach,“ řekla deníku Aha! v sobotu, a ještě ten den Filip covidu podlehl!

Dle informací stejného webu se ale právě drahá polovička Františka Filipa dozvěděla o jeho smrti mezi posledními.

„Byli jsme dnes se synem za manželem. Teď tam ale nechoďte, opravdu je to velmi, velmi vážné. Manžel je na tom opravdu hodně špatně, je s tím virem v nemocnici, má těžký oboustranný zápal plic. Musíte chvilku počkat,“ sdělila manželka Františka Filipa výše zmíněnému webu v době, kdy už byl režisér bohužel několik hodin po smrti.

Syn Filipových nejspíš nevěděl, jak své matce hrůznou zprávu oznámit, a proto se informaci dozvěděla až mezi posledními.

Pro český showbyznys je to od začátku roku již několikátá smutná ztráta. Upřímnou soustrast rodině.