Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Francouzky jsou nejkrásnější!

Kdo je nejkrásnější?
Kdo je nejkrásnější?
Zdroj: www.isifa.com

Žebříček 50 nejkrásnějších filmových hereček zveřejnil nedávno deník Los Angeles Times. Potvrdil jediné – „nej“ jsou Francouzky. První příčku získala Isabelle Adjani (55), druhé místo Brigitte Bardot (76).

Americký debakl?

Krásné Francouzky tak daly na frak domácím Američankám. Svůdná Kim Basinger (57) se umístila třetí, Halle Berry (44) pátá a favoritky jako Angelina Jolie (35), Sharon Stone (52), Marilyn Monroe (+36) či Elizabeth Taylor (78) jsou daleko za nimi. Skvěle si naopak vedly další francouzské krásky – Catherine Deneuve (67) obsadila 13. místo a 18. patří Evě Green (30), dceři neméně půvabné a slavné francouzské herečky Marlene Jobert (70).

V čem je kouzlo Isabelle…

Říká se, že nejkrásnější děti se rodí ze smíšených vztahů. Matka Isabelle je Němka, otec Alžířan s tureckými kořeny. Z matčiny strany tak získala pronikavě modré oči a bledou pleť, po otci havraní vlasy a exotickou tajemnost. Filmoví producenti její půvaby odhalili velmi záhy – ve čtrnácti získala roli ve filmu Le Petit Bougnat. To ji přimělo přihlásit se do hereckých kurzů, začít hrát divadlo a pokračovat ve filmování. Ve dvaceti už měla v kapse svou první nominaci na Oscara – za roli šílené dcery Victora Huga ve snímku Příběh Adély H.

  • Isabelle vůbec často provázely role vyšinutých nebo tragických hrdinek – i za to může její křehký a tajuplný vzhled.

Isabelle Adjani Isabelle Adjani Zdroj: www.isifa.com

Krása ale neznamená štěstí

Hezká tvář i dokonalá postava samozřejmě vzbudila zájem mnoha mužů… Její velkou láskou byl kameraman Bruno Nuytten (65), kterému v roce 1979 porodila syna Barnabé, z něhož je dnes známý hudebník. Vztah se záhy rozpadl, možná i kvůli desetiletému věkovému rozdílu. Na sklonku 80. let poznala britského herce Daniela Day-Lewise (53). Slavný bouřlivák ji doslova uchvátil, jenže jak to bývá, po několika letech vášnivého vztahu přišla krize. A Daniel neváhal a našel si jinou ženu i přesto, že byla Isabelle v sedmém měsíci těhotenství. A rozchod tak byl víc než dramatický…

  • Jsou muži, kteří vám zlomí srdce i charakter. A pak ještě čelist,“ popsala herečka konec svého vztahu.

Syn Gabriel-Kane, který se narodil v dubnu 1995, se tak se svým otcem dlouhá léta ani neviděl. Dalším hereččiným osudovým mužem byl slavný hudebník Jean-Michel Jarre (62). Chodili spolu dva roky, už se schylovalo ke svatbě, ale nakonec se z neznámých důvodů rozešli.

Isabelle Adjani Isabelle Adjani Zdroj: www.isifa.com

Je to trochu nespravedlivé…

Isabelle Adjani je krásná, dokonce i když už má padesátku dávno za sebou. Vítězství v žebříčku jí tedy právem patří. Ale na druhou stranu, jak se vlastně pozná, kdo je víc nebo míň krásný? Neměla být první třeba Italka Monica Bellucci (42), která skončila až čtvrtá? Nebo Catherine Zeta-Jones (41), která padesátku krasavic uzavřela? Zmiňovaný žebříček je prostě jednou z mnoha anket, v každé zvítězí někdo jiný, i když jména se většinou opakují. A třeba jednou zaboduje úplně nová tvář, možná dokonce některá krásná Češka. Kdo ví…

Jsou podle vás Francouzky nejkrásnější? A která česká herečka by se podle vás mohla v podobném žebříčku umístit? 

Tip KAFE.cz

Raquel Welch, Sophia Loren a Brigitte Bardot: Jak stárnou filmové sexsymboly?
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky