Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Frances Bean Cobain: Jak vypadá a co dělá dcera Kurta Cobaina a Courtney Love

Kurt Cobain s Courtney Love a dcerou Frances Bean Cobain
Kurt Cobain s Courtney Love a dcerou Frances Bean Cobain
Zdroj: Šíp
Kurt Cobain s Courtney Love a dcerou Frances Bean Cobain

Kurt Cobain zemřel před pětadvaceti lety, ale jeho odkaz bude žít dál. Důkazem je dcera Frances Bean, která se konečně dává do kupy.

Nevalný začátek

Frances Bean se narodila v roce 1992 tehdejšímu idolu Kurtu Cobainovi a nenapravitelné potížistce Courtney Love. O tom, že oba rodiče uznávali velmi alternativní způsob života bez pravidel, není pochyb. Matka ale bohužel nedokázala držet své "chutě" na uzdě a během těhotenství holdovala tvrdým drogám. Jen zázrakem přivedla na svět zdravé dítě. Frances nebyly ještě ani dva roky, když přišla o otce. Naštěstí si ale stihla zahrát v klipu k písni Sliver.

Matka na baterky

Heroinovým těhotenstvím excesy Courtney Love začaly. Po smrti slavného zpěváka se rozhořela válka mezi ní a Cobainovou matkou, která po mnoha soudních stáních získala svou vnučku do výhradní péče. Roky vyrůstala Frances Bean mimo svět slavných. S dovršením plnoletosti ale přišel zvrat a získala přístup k mnoha Pandořiným skříňkám.

Frances Bean se dostala ke stomilionovému fondu po svém otci (dalších 800 milionů přitéká z autorských práv). V tu chvíli chtěla Courtney Love navázat s dcerou bližší kontakt. Frances Bean byla v jednom kole. Každý chtěl znát její názor, musela pátrat po vzpomínkách na otce, ze všech novin na ni útočily Cobainovy kauzy - "Sebevražda nebo zhrzená Courtney?", "Idol a modla nebo feťák a troska?". Nedokázala už dál bojovat, nasadila vizáž drsné rockerky a s kytarou v ruce, tmavou rtěnkou, pár dnů nemytými vlasy a šatníkem připomínajícím pouličního vagabunda se pokusila o kariéru zpěvačky. Podařilo se. V jejím případě jde o skutečný talent a otcovo jméno je jen příjemný bonus.

Hledá se láska

Vztah s matkou ji psychicky vysál, že zatoužila po obyčejném objetí a pochopení. Útěchu našla u člena kapely The Eeries. Isaiah Silva jí dopřál to, co ani jeden z rodičů nedokázal. Láska ale netrvala dlouho. Bezmála dva roky po tajném obřadu, kam nebyla pozvaná ani sama Courtney Love, přišel rozvod. A vykutálený manžel se nezdráhá vydělat na manželství maximum. Nakonec se pár dohodl, že svému dnes už bývalému muži Frances Bean vyplatí výživné 290 tisíc korun a poměrnou část z nabytého majetku během svazku.

Do všeho se snažila vmísit Courtney. I když má touhu vzkřísit vztahy s dcerou, nikdy to nebude pohádka. Často jsou spolu ale viděné na společenských akcích. Ne pro vzájemné sympatie, ale šíření odkazu Kurta Cobaina.

Stále dokola

Courtney Love už dávno přišla o všechnu důstojnost, Frances Bean má ale stále šanci na reputaci. Po letech drogového delíria se snaží navázat na svou hudební kariéru a s nemalými úspěchy se prosazuje i v modelingu. Bylo by ale mnohem snazší, kdyby nemusela dokola bojovat s dávnými kauzami kolem smrti svého otce. Byla jeho smrt nehoda? Zabil se? Byl obětí úkladné vraždy? Jsou peníze, za které ona žije, důvodem, proč musel otec odejít? I když má pár dokumentaristů, kteří nedávno vydali nekompromisní snímek, jasno, fanoušci Kurta Cobaina už jsou stejně jako sama Frances Bean unavení z věčného omílání a žijí jen pro jedno - hudbu.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky