Fotogalerie: Hřích a krása burleskních tanečnic

Hřích a krása burleskních tanečnic. Prohlédněte si fotografie!
Více fotografií k článku:
15 fotografií

Do pařížské čtvrti Pigalle nedaleko slavného Montmartru, kde se nachází proslulý kabaret Moulin Rouge, se dennodenně sjíždějí tisíce turistů. Někteří si pitoreskní rudý mlýn jen fotí, ti odvážnější vstoupí dovnitř a stráví v něm příjemný večer. První taneční představení se zde odehrálo už v roce 1889.

V Moulin Rouge se zrodil nový druh zábavy – vystupující dámy jednou začaly tančit tak, že nohy vykopávaly až nad hlavu. Přítomným mužům se tajil dech, neboť pod bohatě řasenými sukněmi se skvěly holé nohy a odvážné kreace ukázaly dříve jen tušené. Ovšem nenechte se mýlit, kabaret není žádné doupě s povolenými mravy! V Moulin Rouge koncertovaly věhlasné hvězdy jako Edith Piaf, Charles Aznavour či Frank Sinatra a místa si tu v předních řadách rezervovali i členové britské monarchie.

Krása bez závoje

V padesátých letech minulého století se kabaretní dámy profesionalizovaly a rekrutovaly se především z řad baletek, což platí dodnes. Sehnat job v Moulin Rouge znamená prestiž, a ne něco, kvůli čemu by bylo nutné pohybovat se výhradně kanály. Jde totiž o umění, nikoli o nějakou obscénní show.

Nejslavnější kabaret v Česku jménem Červená sedma fungoval za první republiky a nacházel se v pražské Vodičkově ulici. Účinkovaly v něm významné osobnosti, například Jaroslav Hašek, Vlasta Burian či Eduard Bass. V roce 1968 uvedl podnik v rámci své varietní show i výstup, se kterým slavná americká herečka Bety Grable patřila mezi hvězdy varieté.

Okouzlují vás filmy Moulin Rouge či Varieté o burleskách a kankánových tanečnicích? Kabarety jsou prostě in!

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek