Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejdojemnější fotky z pohřbu Kleina: Truchlil kolega Strach i múza Adamovská

Dušan Klein
Dušan Klein
Zdroj: Profimedia
Dušan Klein

Talentovaný a oblíbený režisér, který obohatil českou kinematografii o nejen filmový skvost, odešel na druhý břeh 9. ledna letošního roku a vzhledem k pandemii koronaviru se veřejné rozloučení konat nemělo. Rodina ale nakonec podlehla tlaku a druhý obřad pro fanoušky a kolegy povolila. Sama na něj ale už nepřišla.

Nejbližší rodina a příbuzní se totiž s Kleinem rozloučili už v pátek 14. ledna a obřad pro veřejnost se konal až několik dní poté. A byl plný. Bylo vidět, že nejen kolegové, ale také obyčejní lidí režiséra milovali a na pohřeb i přes nepřiznivou pandemickou situaci dorazili.

Od brzkého dopoledne proudily ke krematoriu ve Strašnicích davy herců, umělců i příznivců z řad veřejnosti, kteří se s talentovaným mužem chtěly rozloučit. Sbohem mu přišel dát Jaroslav Uhlíř, Mirek Táborský, Miroslav Donutil i Jaroslav Satoranský. Nechyběla ani zdrcená Zlata Adamovská nebo prezident Herecké asociace Ondřej Kepka.

Pozdrav do nebe a poděkování za práci poslala přes namluvený vzkaz i herečka Jana Hlaváčová, která je upoutána na lůžko, tudíž se pohřbu nemohla fyzicky zúčastnit.

Hlaváčová se pohřbu zúčastnila alespoň duchem

„Budu tam, ale duchem, protože se určitě budu koukat na přenos,“ řekla pro Aha! herečka ráno v den pohřbu. Hlaváčová si Kleina velmi vážila. Díky němu dostala roli sestry Toničky, zapálené fanynky Karla Gotta, v sérii o Básnících.

Další smutný vzkaz přišel až z Kanady od představitele Štěpána Šafránka, kterého v úspěšných filmech ztvárnil Pavel Kříž. Pro toho byl Dušan Klein druhým otcem, byl tedy velmi smutný, že se také nemohl pohřbu zúčastnit.

„Milý Dušane, za to, co jsi pro mě udělal, jsem ti nadosrmti vděčný,“ poděkoval ve své smutečné řeči.

Strach přiznal, že byl Kleinovým velkým obdivovatelem

Další smuteční řeč, která stojí za zmínku, je jistě ta od režiséra a kolegy Jiřího Stracha, který byl Kleinovým velkým obdivovatelem.

„Budu na něj vzpomínat s obrovskou láskou, protože jsem nepotkal laskavějšího člověka, než byl Dušan Klein,“ řekl Kleinův žák.

Kromě dojemných řečí byla připomenuta i režisérova tvorba a o hudební doprovod se postaral Petr Malásek. Obřadní síň byla otevřena hodinu a půl, aby se každý, kdo o to stál, s talentovaným umělcem mohl rozloučit.

V galerii se podívejte na ty nejdojemnější fotografie z posledního rozloučení.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky