Večírku se účastnilo trio Vladimír Coufal, Jan Kuchta a Jakub Brabec. Všechny tři zmíněné stál tento exces místo na hřišti při posledním zápase kvalifikace o mistrovství Evropy s Moldavskem.

Osudný večírek

Kompromitující fotografie se dostaly jak do rukou médií, tak i samotnému vedení národního týmu. „Tři hráči národního týmu zásadním způsobem v sobotu v noci porušili interní pravidla reprezentace. Jakub Brabec, Vladimír Coufal a Jan Kuchta s okamžitou platností z rozhodnutí vedení reprezentace opustili sraz národního týmu,“ stálo v oficiálním prohlášení vedení reprezentace. Hned v neděli se celý realizační tým včetně hráčů sešel na mimořádné schůzce. Nikdo netušil, za jakým účelem toto mimořádné setkání vzešlo. Po drsném ortelu kouče Šilhavého si trojice hříšníků sbalila věci a odpojila od mužstva.

Podle dostupných informací měli hráči popíjet ještě v půl třetí ráno. Po internetu také koluje video, které odhaluje, jak se Jakub Brabec motá po silnici před diskotékou. Na pomoc mu běžel spoluhráč Vladimír Coufal. Samotní hráči se k celé situaci zatím nevyjádřili. Omluvili se trenérovi, realizačnímu týmu a spoluhráčům. Veřejnost si tak na jejich vysvětlení bude muset počkat.

Historie se opakuje

Reprezentační tým nezažil alkoholovou eskapádu poprvé. Například aféra z roku 2007 z hotelu Praha je této z Olomouce velmi podobná. Tehdy po kvalifikační porážce 1:2 s Německem přistihli fotografové několik hráčů na hotelu při divokém večírku. Společnost jim dělaly dokonce prostitutky. Národní tým tehdy dostal za porušení disciplíny pokutu milion korun. Při vysvětlování aféry vznikla už dnes legendární hláška fotbalisty Tomáše Ujfalušiho „Nic jsem neplatil, ta částka absolutně nesouhlasí.“

Hořký konec

Fotbalisté nakonec svůj úkol zvládli. S Moldavskem vybojovali výhru 3:0 a postoupili tak na EURO 2024. Ani tento úspěch nezastavil trenéra Šilhavého od velkého životního kroku. „I přestože teď máme radost, už před zápasem jsme se rozhodli, že nebudeme pokračovat. Po zápase jsem mluvil s Petrem Fouskem, kterému jsem to oznámil.“ Šilhavý měl ke svému rozhodnutí dost zásadní důvod. „Tlak byl enormní. Někdy jsem to ani nechápal. I to rozhodovalo,“ uvedl na tiskové konferenci po konci zápasu.

Související články