Mezi nejvíce známé průšviháře patří David Limberský, Tomáš Řepka, Martin Fenin a Tomáš Ujfaluši. Co tito úspěšní sportovci provedli?

Tomáš Řepka

Jeden z nejznámějších fotbalistů pražské Sparty, West Hamu či Florentiny má za sebou celou řadu skandálů. Mnoho z nich byla spojena i s ženami. Do hledáčku policie se dostal díky tomu, že zadával na erotické seznamky falešné inzeráty s cílem poškodit svoji bývalou partnerku Vlaďku Erbovou. Městský soud v Brně za to uložil Řepkovi půlroční nepodmíněný trest.

David Limberský

Oblíbený seriál Vyšehrad věnoval jeden z dílů plzeňskému fotbalistovi Davidu Limberskému. Ten po reprezentačním srazu naboural opilý ve svém luxusním voze značky Bentley. Místo toho, aby pokorně přešel celý skandál, oslavil pár dnů na to svůj gól gestem, na kterém imaginárně točil volantem. "Dost jsem si svou špatnou pověst zavinil sám, ale neřekl bych, že jsem gauner," prohlásil pro MF Dnes Limberský.

Roman Bednář

Další z fotbalistů, který neunikl zesměšnění v seriálu Vyšehrad, byl Roman Bednář. Ten si během angažmá v anglickém West Bromwich Albion koupil kokain a marihuanu od drogového dealera. Vykutálený prodavač si slavného fotbalistu vyfotil a tím mu zavřel definitivně dveře do české reprezentace.

Martin Fenin

Největší počet průšvihů má na svém kontě fotbalista Martin Fenin. Ten například vypadl z okna druhého patra. Výška, z které spadl, byla přibližně 5 metrů. „Já si to nepamatuju…“ prohlásil Fenin v pořadu Česká ulička. „Já jsem měl tu kombinaci prášků na spaní s chlastem… Ne moc, ale ta kombinace je šílená,“ dodal. Dále také přišel do oblíbeného sportovního pořadu Tiki Taka opilý, nebo stál za tím, že se na reprezentační oslavě objevily prostitutky.

Tomáš Ujfaluši

Bývalý reprezentační kapitán Tomáš Ujfaluši se zase postaral o hlášku, která naprosto zlidověla. Po divoké noci v hotelu Praha, kde byl zrovna reprezentační sraz, prohlásil větu, která vstoupila do dějin lidového humoru. "Nic jsem neplatil a ta částka absolutně nesouhlasí," obhajoval tehdy již zmíněnou návštěvu prostitutek.

Související články