Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Forrest Gump: Všimli jste si chyb, které film s Tomem Hanksem provázejí?

Tom Hanks ve filmu Forrest Gump
Tom Hanks ve filmu Forrest Gump
Zdroj: Profimedia.cz
Tom Hanks ve filmu Forrest Gump

„Pro hlupáky každý hloupý,“ je oblíbená hláška z legendárního filmu Forrest Gump, který milují diváci po celém světě. Velkou zásluhu na tom má skvělý herecký výkon Toma Hankse. Ten byl za tuto roli vyznamenán mnoha oceněními včetně Oscara. I tak se ale snímku nevyhnuly chyby, kterých si bystrý divák rozhodně všimne.

Tom Hanks začínal v komediích, kde se nesmazatelně zapsal do srdcí diváků. Připomenout si můžeme například Žbluňk! nebo film z roku 1988 Velký, za který byl poprvé nominován na Oscara. V devadesátých letech přešel k rolím serióznějším. Zazářil v dramatu Philadelphia, za které nejvyšší ocenění už získal, a rok poté znovu právě za snímek Forrest Gump.

I přesto, že se tento film stal legendou, najdou se v něm chyby, které pozornému divákovi neuniknou. Pojďme se na ně podívat.

Chyby v časových úsecích i neexistující loga

Zkraje filmu mluví Forrest o tom, že jeden z jeho předků založil Ku-klux-klan. Poté následuje scéna s několika jezdci v kápích na koních, kteří stojí na cestě. Na té cestě jsou ale také stopy po pneumatikách. To je však v době vzniku Ku-klux-klanu zcela nereálné.

Další podobnou chybou jsou noviny. Forrest si ve filmu čte USA Today. Film se odehrává v 70. letech, takže není možné, aby si někdo tyto noviny četl. Tyto noviny totiž vycházejí až od roku 1982.

Tvůrci to příliš nevychytali ani se stárnutím určitých postav. V průběhu třiceti let, kdy se z malé Jenny, Forrestovy životní lásky, stane žena, tak řidička školního autobusu, která Forresta i Jenny vozila do školy, vůbec nezestárla. Když vozí Forrestova syna, vypadá stále stejně.

V datech se autoři spletli znovu i ve scéně s Dr. Pepperem. Forrest tento nápoj pije při příchodu nového roku 1972, ale tato značka vznikla až v polovině 80. let. Není tedy možné, aby si na této legendární cole s příchutí pepře pochutnával.

Nestárnoucí řidička i nesmyslná změna barvy kraťasů

To samé platí i pro věrnostní program Marlboro Miles, jehož logo má na helmě jeden voják v jednotce poručíka Dana. Jenže tento bonusový systém byl zákazníkům nabízen až v devadesátých letech. Vše se odehrává ve scéně, kdy se vojáci schovávají v příkopu.

Předposlední chybou, na kterou stojí za to upozornit, je samovolná změna barvy kraťasů. Ve scéně, kdy Forrest běží jako malý domů, má modré kraťasy. Za chvíli jsou však jeho šortky červené, v další scéně jsou zase modré.

A poslední třešničkou na dortu je smrt jeho osudové ženy Jenny. Forrest říká, že zemřela v sobotu 22. 3. 1982, ale ten den bylo bohužel pondělí.

Možná se vám může zdát, že jde o malichernosti, ale u takového filmu, který se stal legendou pro celý svět, by si tvůrci přece jen měli dát pozor na detaily. Oku bystrého diváka totiž mnohdy neuniknou ještě menší drobnosti, a autoři pak působí směšně a neprofesionálně. Více takových zajímavostí z filmu Forrest Gump naleznete na webu Čsfd.cz.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky