Vzpomínku, která nepatří mezi ty nejpříjemnější, odhalila vdova po režiséru Miloši Formanovi v pořadu Face to Face. Ve vztahu s Mistrem byla v devadesátých letech, tedy ještě před tím, než se seznámila se svým pozdějším manželem. Jejich láska trvala deset let, neměla ale podobu trvalého vážného vztahu.

“Stýkali jsme se 10 let. Ale bylo to období, že mezitím jsme měli jiné vztahy. Já jsem chtěla nějakého stálého partnera, on to měl hodně rozlítané,” popsala Formanová, která studovala v době, kdy Gotta potkala, teprve třetí ročník gymnázia. 

Nemohla jsem s Gottem otěhotnět

V době, kdy udržovali poměr, bylo období, kdy si oba přáli posunout svůj vztah na další úroveň a stvrdit vzájemné city potomkem. K tomu ale nikdy nedošlo. “Já jsem nemohla otěhotnět. My jsme měli období, že jsme se o to pokoušeli. Čert ví, jak by se ten život dál odvíjel. Měla jsem obrovský strach, že ty děti nikdy mít nebudu,” svěřila se Martina Formanová po letech s bolestným obdobím.

Vztah s Karlem Gottem nakonec nedopadl dobře, vzájemná láska vyšuměla do ztracena a tak se dvojice rozešla. Krátce poté Martina, tehdy ještě dívčím jménem Zbořilová, potkala režiséra Miloše Formana, se kterým se jim narodila dvojčata Andy a Jim. Rok po jejich narození se konala svatba.

Na Karla Gotta ale Martina Formanová nevzpomínala ve zlém a vždy s ním byla nějakým způsobem v kontaktu. Naposledy jej viděla v době, kdy již byl vážně nemocný, to bylo v roce 2019. “Byla jsem u nich na Bertramce s mojí sestrou, kterou Karel znal z 80. let, na večeři. Přišel mi hodně smířený s tím, že odejde,” popsala jejich poslední setkání Martina Formanová, na jejímž hlase bylo znát, že i nyní je to pro ni velmi těžká vzpomínka. 

Související články