Jsme v pravidelném kontaktu s ministerstvem kultury a s předními odborníky, např. vládním zmocněncem Vladimírem Dzurillou nebo epidemiologem Petrem Smejkalem, konzultujeme praktické kroky, aby byla zajištěna maximální bezpečnost hostů a návštěvníků festivalu.

V jednání je partnerská spolupráce s odbornou firmou, která by zajistila testování návštěvníků. Jsou připraveny různé organizační scénáře, tak aby festival dodržel všechna aktuálně platná nařízení vlády. Jak již bylo oznámeno, díky vstupu strategického investora skupiny Rockaway Capital získal karlovarský festival stabilitu a zároveň nové možnosti rozvoje.

„Pro festival se tím otevírá příležitost rozšířit stávající aktivity jako je například distribuční label KVIFF Distribution a nově realizovat projekty, o nichž jsme dlouhodobě uvažovali,“ říká prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška.

Kromě tradičních festivalových aktivit se chtějí organizátoři MFF KV zaměřit na budování platformy KVIFF.TV, která bude nabízet během festivalu vlastní exkluzivní informačně-publicistický obsah a postupně také celoročně přinášet artový program. Ambicí je během několika let vybudovat prostor pro laické publikum i filmové profesionály, který nabídne všestranné informace a orientaci v oblasti filmové tvorby.

Co všechno festival nabídne?

První aktivitou prezentovanou na platformě KVIFF.TV bude 16. ročník Pragueshorts Film Festivalu, který je naplánován na 2.–27.června 2021. Festival, který je tradiční sesterskou akcí MFF KV, proběhne letos kombinovanou formou a představí to nejzajímavější z nejnovější světové produkce krátkometrážní tvorby.

Detaily o letošním ročníku budou zveřejněny v nejbližší době. Je v plánu posílit stávající distribuční aktivity v rámci labelu KVIFF Distribution dalším působením v oblasti distribuce a také do budoucna vyvíjet projekty a programy s cílem poskytnout mladým a talentovaným tvůrcům zázemí pro jejich filmařský růst.

Zároveň se otevírá prostor pro využití potenciálu města Karlovy Vary i celého regionu k uskutečňování dalších kulturně-společenských projektů a akcí ve spolupráci s předními českými kulturními subjekty. VIZUÁL 55. MFF KV Autory vizuálu k 55. ročníku MFF KV jsou Jakub Spurný a Aleš Najbrt ze Studia Najbrt.

SEKCE LIDÉ OD VEDLE JIŽ PO PÁTÉ Také v rámci 55. ročníku karlovarského festivalu pokračuje spolupráce s oficiálním neziskovým partnerem MFF KV Nadací Sirius, která zaštiťuje programovou sekci Lidé odvedle. Sekce je zařazena do festivalového programu již po páté a nabídne snímky s tématikou hendikepovaných lidí. Veškeré aktuální informace o festivalu budou zveřejňovány na oficiálních stránkách kviff.com.

Zdroj: Youtube