Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Felix Slováček: Po dceři Aničce mu vážně onemocněla i druhá dcera

René Slováčková
René Slováčková
Zdroj: Profimedia
René Slováčková

Známý saxofonista Felix Slováček má kromě syna Felixe a dcery Aničky ještě jednu dceru René, se kterou se ale donedávna vůbec nestýkal. Když se jim konečně podařilo se sblížit, René těžce onemocněla. 

Anička Slováčková svou diagnózu netají. Veřejnosti prozradila, že je vážně nemocná prakticky hned po té, co se to sama dozvěděla. Rozhodla se tak proto, že by ráda šířila osvětu o rakovině a pomohla jiným bojovat s touto zákeřnou chorobou.

Anička ale není jedinou dcerou Felixe Slováčka. Ten má totiž ještě jednu starší dceru René z manželství s Alicí René Wevelsiepovou. S dcerou René měl Slováček vztah velmi chladný. Neviděl ji od jejích sedmi let.

Cizí člověk

„Nepovažuji ho za svého otce. Je to pro mne cizí člověk. Jako otce vnímám spíš manžela mé matky,“ nechala se slyšet kdysi René. „Ani nevím, jak vypadá,“ říkal Slováček. Jakkoli ledabyle může znít Slováčkovo tvrzení, jedno mu to evidentně nebylo.

Před sedmi lety totiž dceři René sám zavolal, aby s ním šla na oběd a ona šla. O té doby začali vztah pomalu budovat a hledat si k sobě cestu, což se jim nakonec podařilo. 

Bohužel René je nemocná. Sotva se Aničce Slováčkové podařilo porazit rakovinu, onemocněla René. „Mám to trošku problematické. Mám tři děti, dvě dcery a obě jsou nemocné. Felix je zdravý, ten je asi po mně,“ svěřil se Slováček Blesku. Anička je momentálně v doléčovacím procesu a René na jeho začátku.

Strach o obě dcery

„Pakliže ona sama to nechce říkat, já o tom nechci mluvit,“ odmítl mluvit o zdravotním stavu starší dcery. René se k celé věci opravdu vyjadřovat nechce. Anička Slováčková je na záře reflektorů zvyklá, a tak není divu, že zaujala jiný postoj a svěřuje se i s detaily operace.

„Operace dopadla dobře, jak už jsem s vámi jednou sdílela. Pak jsem se trochu stáhla do sebe a čekala na výsledky histologie. A ty, když jsem dostala, nechtěla jsem hned se světem sdílet další novinky, protože jsem sama potřebovala nabrat sílu, abych mohla znovu naskočit do vlaku,“ píše na svém Instagramu.

„Ze zasaženého místa se vyndalo všechno to, co tam nepatřilo, nic tam nezůstalo - ani jedna malá uzlinka, tudíž nádory a metastáze jsou fuč a paní doktorka mi řekla, že jsem pro tento moment zdravej člověk,“ raduje se Anička.

Stejně ale musí pořád podstupovat chemoterapie. „Byla nasazena další léčba v podobě chemoterapií. Ale v prášku. Není tak náročná, jako ta, co vám proudí do žil. Má v podstatě jiné vedlejší účinky, ale na každého všechno platí individuálně,“ pokračuje statečná herečka.

„Budeme chemo kombinovat s ozařováním, které bylo podle plánu. Mě teď drží fakt, že je všechno rizikové z těla venku. Teď už to jen musíme zaléčit, aby byla jistota, že se ta svině nevrátí a že se žádná zatoulaná buňka nezblázní,“ dodává Slováčková.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky