Argentinská telenovela se u nás začala vysílat na přelomu tisíciletí a její hlavní představitelé se stali miláčky publika. Nejen krásná a nespoutaná chudá dívka jménem Milagros, ale i blonďatý švihák jménem Ivo Di Carlo si podmanili miliony fanoušků po celém světě.

Před několika týdny oslavil argentinský herec Facundo Arana 49. narozeniny. Na to, že mu táhne na padesátku, však vypadá herec stále skvěle, možná ještě lépe než s dlouhými vlasy.

Poprvé se mladý blonďák objevil před kamerou roku 1992 v seriálu Son de diez, poté následovaly role v seriálech Chiquititas, Divoký anděl, Yago, syn džungle nebo Jsi můj život.

Kromě seriálů si střihl i role v několika filmech. Za zmínku stojí drama z roku 2001 Sedm na útěku nebo film z roku 2017 Adiós querido Pep. Od roku 2019 hraje v seriálu Pequeňa Victoria.

Herectví se už nevěnuje

Facundo už se ale herectví příliš nevěnuje. Přesídlil totiž k hudbě. Má vlastní kapelu, ve které hraje na saxofon a zpívá. Věnuje se také charitativní činnosti a aktivně spolupracuje s nadací UNICEF.

V roce 2012 pojal za manželku modelku Maríu Susini, se kterou vychovává tři děti.

Facundův život nebyl vždy procházkou růžovým sadem. V sedmnácti onemocněl rakovinou. Prodělal náročnou chemoterapii a nakonec byl po pěti letech vyléčen. Od té doby žije každý den, jako by byl jeho poslední, a snaží se překonávat všechny životní překážky s úsměvem.

Po překonání rakoviny si plní sny

V roce 2012 se například pokusil zdolat Mount Everest, ale svou pouť kvůli problémům s dýcháním bohužel nedokončil. Nevzdal to však, svůj sen si zopakoval roku 2016 a to se mu už podařilo.

Je tedy znát, že se ničeho nebojí a život je pro něj místem, kde si plní své sny. Jinak žije spokojený život a snaží se vyhýbat skandálům a negativní energii.