Facundo Arana oslaví 51. narozeniny. Od role Iva z telenovely Divoký anděl tak uběhla už pěkná řádka let a na pohledném blonďákovi se samozřejmě podepsal zub času. Pojďme se tedy podívat na to, jak se argentinskému herci daří dnes.

Facundo Arana se narodil v hlavním městě Argentiny Buenos Aires do rodiny Jorge Arana Tagle a Matyldy von Berbardo. Odmalička miloval hudbu a věnoval se hraní na saxofon. Právě díky této vášni se dostal k hraní. Jednou totiž hrál v metru na saxofon a všiml si ho tam autor pořadu Canto Rodado, který mu nabídl první malou roli.

Zazářil v mnoha argentinských telenovelách

Následovaly snad všechny významné turecké telenovely jako Chiquititas, Buenos vecinos, 099 Central či právě Divoký anděl, díky kterému se stal hvězdou i u nás. Za telenovelu Yago, syn džungle dokonce získal izraelskou cenu pro nejlepšího herce. Z filmů stojí za zmínku Sedm na útěku, Adiós querido Pep nebo Něco si přej.

V pubertě si Facundo prošel peklem. V pouhých sedmnácti letech mu byla diagnostikována Hodgkinova choroba, což je typ rakoviny, který ovlivňuje lymfatické žlázy. Rok strávil mladík po nemocnicích a absolvoval náročnou léčbu. Pět let byl pod drobnohledem lékařů, ale nakonec se mu zákeřnou nemoc povedlo překonat. Od té doby prý každý den žije tak, jako by měl být jeho posledním.

Herec si po překonání rakoviny snaží plnit všechny sny

Aby si Arana dokázal, že je úplně fit, rozhodl se v roce 2012 vystoupat na Mount Everest, což mu zdraví tehdy ještě nedovolilo. Herec to ale nevzdal a o čtyři roky později svůj výstup zopakoval, a tentokrát úspěšně.

Facundo si také založil hudební kapelu, kde hrál na saxofon, a také zpíval. Není mu cizí ani charita a spolupracuje s nadací UNICEF. Hraje už jen příležitostně a raději se věnuje své rodině. Je hrdým otcem tří dětí, které bezmezně miluje a dělá pro ně první poslední, aby se měly dobře.

Zdroje: eldiario.com.ar, sociální sítě