Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Exklusivní rozhovor s Bradem Pittem. Čtěte!

-
-
Zdroj:

Brad Pitt. Motto jeho nejnovějšího filmu Moneyball zní „člověk, který změnil všechno“ a tenhle herec ho vzal beze zbytku za své. Proč se za žádnou cenu nevrací zpátky a za co podle svých blízkých skončí v pekelném ohni?

Diskutujte: Líbí se vám Brad Pitt? A myslíte si, že se nakonec s Angelinou ožení? Jaký máte filmový idol?

Následující rozhovor poskytla hollywoodská hvězda redakci časopisu Marie Claire, která vychází i v České republice. Její aktuální číslo je nabité zajímavými informacemi a osobnostmi (kromě Brada Pitta je mezi nimi například také manželka Toma Cruise Katie Holmesová). V příbalu získáte jako dárek luxusní diář.

Exklusivní rozhovor s Bradem Pittem. Čtěte!Brad Pitt přijel do karibského letoviska Cancún v Mexiku se svými syny Maddoxem a Paxem. Dětem nemusel nikdo ukazovat, kudy k bazénům a na pláže, protože už je sem loni spolu se sestrami Shiloh a Zaharou vzala matka. Tehdy se děti držely spíše pospolu, tentokrát však kluci odběhli s partou kamarádů. Zdolávají vlny na nafukovacím člunu, sjíždějí tobogany v akvaparku, a já si tak můžu nerušeně popovídat s jejich otcem. Brad je klidný, šťastný a neustále se usmívá. Přitom se mu objevují nezaměnitelné dolíčky ve tvářích.

Vaše děti se chovají jako andílci. Jste na ně hrdý?

Cože, moji kluci? Všichni rodiče jsou na své děti hrdí. Od chvíle, kdy jsou se mnou, se považuji za nejšťastnějšího člověka na světě.

A to jen tak, nebo kvůli něčemu konkrétnímu?

Každý den strávený s nimi se odehrává něco neobvyklého. Jsem pyšný už na to, že jsou dnes tady se mnou. (smích)

 

Dnes jsem se nimi koupala v bazénu. Jak se vám daří se z takové tlupy nezbláznit? Tím, že se nezabýváte malichernostmi? Angelina říkala, že vám píše poznámky o tom, co je třeba říct, udělat, nakoupit, připravit. Je to pravda? (smích)

Ano, v naší rodině všechno organizuje ona a docela se jí to daří. Možná právě díky tomu se nikdy nezblázníme.

Přiznejte barvu. Panuje ve vaší rodině chaos?

Asi vám to bude připadat divné, ale já mám chaos docela rád. Samozřejmě nemůže být extrémní a měl by zůstat pod dohledem. Když kolem panuje klid a mír, začíná mi pak trocha nepořádku chybět. Když se v takové chvíli zhluboka nadechnu a uklidňuju se, často si pro sebe říkám: „No konečně!“ Jenže do půl hodiny se přistihnu, že něco postrádám – právě ten zmatek. Mám rád dětské dovádění, neustálé pobíhání sem a tam, křik, šarvátky. Líbí se mi, když některé z dětí vběhne přímo do zdi nebo křičí „Táááto!“ Pro mě to znamená, že život jde dál!

Jste povahou vítěz – nejlepší herec na světě, nejpřitažlivější, nejtalentovanější. Co podle vás znamená slovo vítězství?

Exklusivní rozhovor s Bradem Pittem. Čtěte!

Vítězství je velmi osobní záležitost. Když člověka někde nazvou prvním nebo když jsou jeho filmy kasovními trháky, nemusí to být to pravé vítězství. V životě jsem dosáhl několika velkých úspěchů a největším z nich jsou mé děti.

Copak pro vás tržby z filmů nic neznamenají?

Co vás napadá! Peníze mám moc rád. Občas ale vůbec nenosí štěstí. Především v případech, kdy uděláte nesprávný krok. Třeba tak získáte hromadu peněz, ale sebere vám to perspektivu nebo něco jiného, stejně důležitého. I mně se to stalo a je dobře, že už je to dávno.

Režisér Bennet Miller o vás řekl: „Brad dodnes zůstal chlapcem ze Středozápadu.“ To je takový zvláštní svět, soudržný, vyrovnaný. Pomáhá vám to udržet si rovnováhu v oboru, ve kterém panuje taková silná konkurence?

Vyrostl jsem v silně nábožensky založené rodině a v této souvislosti jsem často míval problémy. Náboženství, to prostě není moje parketa. Od dětství jsem si kladl spoustu otázek, na které jsem nedostával rozumné odpovědi. Navíc jsem se v podstatě neměl koho ptát na věci, které mě znepokojovaly. Teprve ve dvaceti letech jsem se začal distancovat od idejí, které podle mě nedávaly smysl, a vážně jsem se zamýšlel nad věcmi, které jsem dřív musel přijímat jako samozřejmost. Dobře si pamatuju období, kdy jsem zavrhl všechno, z čeho vycházeli moji blízcí. Postavil jsem se proti svojí rodině, ale v konečném výsledku mě přijali takového, jaký jsem. Samozřejmě o mě mají obavy, protože podle nich skončím v ohni pekelném. (smích) Tato zkušenost se mi velmi hodila při natáčení filmu Moneyball a mohl jsem ukázat, co cítí Billy i ti kolem něho, když pochybují o správnosti toho, co se děje, a postaví se proti stávajícímu systému.

Považujete se za nervózního člověka?

Výrazně méně než dřív. Ani před natáčením už se tolik nenervuju. První týden, to je doba, během níž se vžívám do role a snažím se proniknout do své postavy natolik, abych o ní v podstatě už nemusel přemýšlet. Každou minulost lze popsat různě, těch způsobů je přinejmenším sto. Je ale možné ničit si nervy v tak nestabilním světě a při nemožnosti věřit slovům druhých? V zásadě ano. (smích)

Všichni tvrdí, že Moneyball nejspíš dostane Oscara…

Scénář byl skutečně silný, přesto jsme všichni do značné míry improvizovali stejně jako v Malikově filmu Strom života. Moneyball je příběh oaklandského baseballového mužstva a občas připomíná až dokumentární film. Mnozí jeho hrdinové nejsou herci, ale profesionální hráči baseballu nebo lidé, kteří mají k tomuto sportu blízko. Nejbarvitější jsou ty postavy, z nichž vychází nejsilnější energie.

Exklusivní rozhovor s Bradem Pittem. Čtěte!

Váš nový film se zabývá výraznou životní změnou. Kdy se nejvíc proměnil váš život? Když jste se odpoutal od víry, nebo když přišly děti, hodně dětí?

Otcovství bylo důležitější.

A co děláte pro sebe?

Jezdím na motorce, ale třeba na kole se mi to také dost líbí. Na motorku usedám ve všech zemích, kam mě život zanese. Minulý týden jsem objížděl Maltu. Nemají tam zrovna nejlepší silnice, navíc je tam terén velmi kopcovitý. I pneumatiky jsem měl sjeté.

Díváte se na své filmy?

Vůbec se na ně nedívám. Nerad se vracím zpátky do minulosti. (smích) Rád se však na své filmy opakovaně dívám před jejich premiérou. Víte, kdybych si po odchodu z domu uvědomil, že jsem zapomněl peněženku, za nic na světě bych se nevrátil. Když minu v autě cíl, neotočím to, ale znovu objedu celou čtvrť. (smích) Musím se pohybovat dopředu! Nemůžu se vracet do minulosti. Asi to bude nějaká psychická vada. Jen nevím, jak se to v medicíně správně označuje.

To také netuším. Chcete, abych se zeptala nějakého psychologa?

Není třeba, už jsem se s tím naučil žít. Myslím, že je to o hodně lepší, než se neustále vracet zpátky a prožívat své chyby. To vede k depresím. Hodně lidem se jejich minulost líbí. Mně to nehrozí.

V roce 2005 jste mi říkal, že jste se při natáčení Mr. & Mrs. Smith s Angelinou snažili překonat jakési potíže ve svém vztahu. Stále se tím zabýváte? 

Kdeže! Klademe na stůl všechno – kde jsme byli, co jsme tam viděli i po čem vlastně toužíme. Jste skutečně člověk, který vše změnil?
Všechno asi ne, ale sebe jsem změnil pořádně.
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky