Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ewan McGregor pro MARIE CLAIRE ENFANTS

Ewan McGregor - Exklusivní rozhovor pro Speciál: MARIE CLAIRE ENFANTS
Ewan McGregor - Exklusivní rozhovor pro Speciál: MARIE CLAIRE ENFANTS
Zdroj: ČTK a archiv

Známého herce změnilo rodičovství, na motorku ale ještě nezanevřel. Rozhovor s charismatickým Ewanem není jediným skvělým materiálem ve Speciálu Marie Claire Enfants, který je právě na trhu. Co dalšího v něm najdete?

Speciál Marie Claire Enfants (děti) Jaro-léto 2013 je právě v prodeji za pouhých 119 korun.

Kromě rozhovoru s Ewanem McGregorem (ano, to je ten borec s veselým úsměvem a důlkem na bradě, který projel na motorce svět) v něm najdete spoustu dalších zajímavých materiálů. Redakce kafe.cz z celého báječného přívalu inspirace vybrala

5 dobrých důvodů, proč si koupit Marie Claire Enfants:

  • Najdete v něm 30 stran módy pro děti od 0 do 12 let
  • Článek Monitorová generace vám pomůže nadávkovat dětem moderní technologie
  • Krásná za 5 minut - rychlé tipy pro kosmetické matky
  • Rozhovor s Denisou Augustínovou, zakladatelkou humanitární organizace Magna Děti v tísni o jejím neuvěřitelném životě
  • Dokonalý návod, jak uspořádat a vybavit rockovou párty pro teenagery.

Ewan McGregor - Bývalý rebel a vzorný táta

Ty tam jsou časy, kdy se tenhle sexy Skot objevoval před novináři v obnošené kožené bundě, v zahlácených botách, s podivně rozcuchanými vlasy, cigaretou v koutku úst a helmou pohozenou poblíž své motorky... Dnes je z něj učebnicový otec čtyř dívek - z toho dvou adoptovaných - , který se vydal úplně jiným směrem.


...Vaše žena, filmová dekratérka, pochází z Francie. Jak spolu mluvíte?

Takovou frangličtinou. Ale dělám jisté pokroky. Brali jsme se na jihu Francie a starosta mluvil pochopitelně francouzsky. Upřímně řečeno, byl jsem trochu ztracený. Bál jsem se, že promeškám manželský slib. Nakonec jsem ale okamžik, kdy mám řici své budoucí ženě "Ano", odhadl správně. Až na to, že se hosté váleli smíchy kvůli mému přízvuku! Zachránil jsem to ale tím, že jsem naprosto suverénně rozkrájel dort.

Před několika lety jste hrál maladého Obiho-Wan Kenobiho v epizodě Hvězdných válek. Jako dítě jste si prý ale musel na rodičích vyvzdorovat, aby vás vzali do kina na tu první...

Když jsem poprvé viděl Star Wars, bylo mi přibližně šest a rodiče z toho opravdu nebyli zrovna nadšení. Coby učitele je neskutečně štvalo stát ve frontě na film, ve kterém nespatřovali absolutně žádný výchovný potenciál. Ale společně se starším bratrem Colinem jsme naléhali tak urputně, že jim nakonec nic jiného nezbývalo. Při přesvědčování nám v konečné fázi hodně pomohlo i to, že tam hrál náš strýc, herec Denis Lawson.

Nakonec se objevil hned ve třech epizodách. A koho hrál?

Špičkového pilota povstalecké Aliance Wega Antilla. Právě díky strýčkovi jsem zatoužil stát se hercem. Jednou večer přišel domů naboso, celý zarostlý - s dlouhými vlasy a vousy. Jeho šílená vizáž mě fascinovala. Hned jsem chtěl vědět všechno o jeho práci. Bylo mi devět...

Vaše děti také fandí Hvězdným válkám, nebo to jde mimo ně?

Ne! Když na ně mluvím jako R2D2, vůbec je to nebere! Moje holky se na rozdíl od svých kamarádek o tuhle ságu nezajímají. Přitom mojí nejoblíbenější postavou v dětství byla princezna Leia. Její repliky jsem znal doslova nazpaměť, úplně mě dostala. I když tenkrát s těmi podivně zapletenými copy vypadala trochu jako dort, mně připadala nádherná.

Žijete v Los Angeles, takže můžete srovnávat. Je jednodušší vychovávat děti ve Spojených Státech, nebo v Británii?

Ze zkušenosti svých přátel mám dojem, že tady v Los Angeles je přístup k výuce mnohem svobodomyslnější. Nebudeme dítěti nadávat, když mu některý předmět moc nepůjde, místo toho mu dáme možnost, aby prokázalo své schopnosti v jiných oblastech. Uděláme všechno pro to, aby mohlo projevit své skutečné vlohy a ne se jen bezhlavě biflovalo. V Británii je naopak na děti kladen obrovský tlak. Učitelé vás klidně přetrhnou, jen abyste ze sebe dostali to nejlepší. A já tenhle přístup nemám zrovna v lásce, protože jsem přesvědčen, že s násilím se děti mohou potkat i jinde...

Celý rozhovor (ve kterém Ewan ještě například mluvil o svých plánech dcery a manželku vytáhnout na motorku) si přečtete v MC Enfants.

Právě v prodeji: MARIE CLAIRE ENFANTS

V časopise najdete:

  • Monitorovaná generace. Jak dětem dávkovat moderní technologie?
  • Krásná za pět minut: rychlé tipy pro vytížené matky
  • 30 stran luxusní módy pro děti od 0-12 let

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky