Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ewa Farna: Potrestala jsem se sama!

Ewa Farna: Potrestala jsem se sama!
Ewa Farna: Potrestala jsem se sama!
Zdroj: Lucie Vítková

Studentka práv Ewa Farna se stěhuje do Varšavy. Jezdit bude vlakem.

Diskutujte: Vrátili byste Ewě řidičák?

Ačkoliv jsou prázdniny v plném proudu, mladá zpěvačka EWA FARNA (19) kvůli nedostatku času ještě na žádné dovolené nebyla. Je totiž čas letních festivalů. Přitom by si nějaký ten oddech u moře rozhodně zasloužila. Úspěšně odmaturovala, dostala se na práva… Samá pozitiva, až na jednu hodně velkou nepříjemnost – nehodu, za kterou stál alkohol a únava. Ale pěkně popořádku…

Ewa Farna Ewa Farna Zdroj: Lucie Vítková


Maturita je minulostí, jak jste vlastně u zkoušky z dospělosti obstála?
S výsledkem jsem víc než spokojená, odmaturovala jsem s vyznamenáním, zkoušky jsem skládala z češtiny a angličtiny – to byla státní maturita a pak ze základů společenských věd a z polštiny.

Měla jste kliku na otázky?
Myslím, že ano! Tím nechci říct, že bych se na něco nepodívala, ke každé otázce jsem si odpověď připravovala. Nebylo to tak, že bych se křižovala, abych si tu či onu vytáhla nebo naopak. Jak se znám, tak bych si při mém štěstí vylosovala tu, co neumím. Tím jsem si jistá. (smích)

Vaším snem bylo jít na práva. Splnil se?
Půl roku jsem nezpívala a nejezdila na koncerty, abych měla klid na učení. Na maturitu i na přijímačky. Ty jsem měla dokonce dřív. Hlásila jsem se na práva do Prahy a Varšavy. Vyšla Varšava a já jsem moc ráda. A protože jde o klasické prezenční studium, budu se do polské metropole stěhovat. Snad se tam na škole udržím. (smích)

Jak budete do Varšavy jezdit?
Buď vlakem, nebo letecky, ono to nevyjde o tolik dráž a je to pohodlnější.

… protože vám sebrali řidičák po bouračce, ke které došlo po maturitním večírku.
Ano, vzali mi ho hned na místě, ale nevím, co se bude dál dít, protože mi zatím od policie nedali vědět. Ve finále na tom nesejde, protože bych stejně za volant nesedla, i kdybych ten řidičák měla.

Máte po té havárii, při níž hrály hlavní roli především únava a zbytkový alkohol, nějaký blok?
To snad ani ne. Spíš mne udivují věci, co se kolem dějí, a jsem vyčerpaná z těch neustálých diskusí o tom.

Co vám řekli doma?
Já už se o tom nemíním bavit. Už jsem k tomu řekla dost a ačkoliv teď mluvím do časopisu, který mám moc ráda, mohly by se ty informace dostat do těch, které ráda nemám. Ať mě viní a moralizuje, kdo chce. Nic to nemění na tom, že nejvíc jsem potrestala sama sebe. Uvědomuju si to moc dobře. Trpí mé svědomí a roztřepaná psychika. Na téma mé nehody vznikly nesmyslné teorie či dovětky a dokonce i první vtípky! Já mám smysl pro humor, ale upřímně zasmát se tomu zatím neumím.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU