Po svatbě si Ewa Farna a Martin Chobot společně bydleli v bytě na Praze 6. Ten byl součástí staršího činžovního domu, které obvykle mohou obyvatelům nabídnout prostorné pokoje, vysoké stropy a příjemnou atmosféru. Když do jejich vztahu přišly děti - čtyřletý Artur a roční Ella, začalo být poměrně jasné, že jim jejich dosavadní domov bude brzy malý. 

Proto se rodina přestěhovala do prostorného domu v jedné z menších obcí poblíž Prahy. Ten disponuje zahradou, bazénem a je tak ideálním místem, kde mohou v poklidu vyrůstat potomci populárního páru. Až ale jejich děti dorostou do školního věku, je možné, že se budou muset manželé opět vrátit do Prahy, aby jejich potomci mohli školní docházku plnit ve městě.

Rekonstrukce trojzámku znervózňuje sousedy

K tomu by mohl dobře posloužit nový dům, který pár před časem získal. Po dědečkovi dostal totiž nyní hudebník a zpěvák Martin Chobot krásný trojdomek pod Pražským hradem, a to konkrétně v lokalitě Nový Svět. Tato malebná čtvrť je plná malebných domků, které dříve obývala chudina. Nyní je ale místo s nezaměnitelným geniem loci spíše cílem výletníků a žijí zde umělci a další známé osobnosti. 

Trojdomek, který může mít podle realitních expertů hodnotu několika desítek milionů, momentálně prochází rekonstrukcí a podle dostupných zdrojů se mu manželé snaží navrátit původní podobu, jakou objekt měl v době, kdy byl nově postaven. Pokud by se zde rodina oblíbené zpěvačky rozhodla žít, nejspíš by se jim nešlo divit - místo je to klidné a pro pár se dvěma malými dětmi by zde bylo dostatek prostoru. 

Zda se ale stane skutečně jejich dalším bydlištěm, není v tuto chvíli jisté. Podle zjištění serveru Expres.cz jsou totiž na místě momentálně lehce napjaté sousedské vztahy. Některým z místních totiž údajně rozsáhlá rekonstrukce není po chuti a mají obavy, aby nebylo narušeno kouzlo historicky cenné lokality. 

Rekonstrukce potrvá do prosince

Jen kousek od polohy zmíněného trojdomku nicméně žije herečka Alena Mihulová, která popsala, jak proměna domu Martina Chobota probíhá. “Všimla jsem si, že se to tu otřásá. Rozhodně na tom intenzivně pracovali celé léto a jezdily tam těžké stroje,” potvrdila pro zmíněné médium. 

Jak ale dodala, rozhodně si nemyslí, že by to byla vina Ewy Farne a jejího muže. “Bohužel tady jsou každé opravy velice náročné, je to tu prakticky nedostupné. Rozhodně bych nikoho nevinila, protože někdy není jiná možnost se sem dostat. A když je třeba bagr, ten ničím nenahradíte,” uvedla Alena Mihulová. 

Rekonstrukce má podle oznámení přímo na domě skončit v průběhu prosince. Podle názoru sousedů zde ale pár žít neplánuje. “Říká se, že tu bydlet nebudou. Až to opraví, tak to prý budou pronajímat,” sdělila pro Expres.cz provozní nedaleké kavárny. Obavy některých sousedů o budoucnost domu ale nesdílí. “To byla naopak jedna z nejlépe provedených rekonstrukcí, jaké jsem kdy viděla. Celý dům přikryli plachtou a pracovali opravdu intenzivně, aby to bylo rychle hotové,” sdělila. 

Je tak možné, že za sousedskou nevraživostí tak bude stát spíše nelibost nad zvýšeným provozem a hlukem ze stavby, případně prachobyčejná lidská závist.

Související články