Místo, kde bude nová zlatá slavice s rodinou za čas dost pravděpodobně žít, se nachází na místě, které je pro naprostou většinu občanů Česka nedostupné. Jedná se o lokalitu Nový Svět, která se nachází pod Pražským hradem a na pohled působí, jako by se tu zastavil svět o několik století dříve. Zatímco v minulosti roztomilé malé domky obývala chudina, dnes se jedná o místo, kde mají nemovitosti cenu zlata. 

V současnosti se jedná o místo, kde s oblibou kupují domky slavné osobnosti a pěkná řádka umělců tak již našla svůj domov. Bydleli zde proto například režiséři Karel Kachyňa a Ivo Novák, malíř Jan Zrzavý a spisovatelé Arnošt Lustig či Ota Pavel. Nyní zde žije kupříkladu režisér Jan Švankmajer či herec a ředitel Divadla Ungelt Milan Hein.

K domku přišli skrze dědictví

 Přestože na nedostatek financí si Ewa Farna určitě nemůže stěžovat, s manželem si idylicky vypadající trojdomek nekoupili. Přišli k němu jiným způsobem, a to díky dědictví. Zpěvaččin muž, kytarista a zpěvák Martin Chobot, jej totiž podědil po svém dědečkovi, výtvarníku Vladimíru Suchánkovi. Podle informací deníku Blesk se měli u notáře manželé rozhodnout, že nemovitost se stane součástí jejich společného jmění.

Tři propojené malé domky s celkovou výměrou 114 m2 stojí naproti cíli procházky většiny turistů – pohádkové roubence restaurace U Raka. Nyní to vypadá, že se pár snaží domky zrekonstruovat tak, aby se co nejvíce přiblížily své původní podobě z doby, kdy byly postavené. Dům tak opět získal nové dveře na místě, kde se původně nacházely, ale roky byly zazděné a pouze naznačené na fasádě. V okolí je vyskládáno množství stavebního materiálu, a tak je vidět, že se na místě opravdu pilně pracuje. 

Pokud jde o to, jakou hodnotu může právě tato nemovitost mít, je více než jisté, že se bude jednat o astronomickou částku. Kupříkladu dům po režisérovi Ivu Novákovi ve stejné lokalitě se prodával za 51 milionů korun. Podle realitního specialisty Ondřeje Černovického bude hodnota soudě podle posledních prodejů v oblasti skutečně velká. 

Nemovitost za desítky milionů

“Z realizovaných transakcí stojí za zmínku dvě poslední. Jsou jimi v obou případech prodeje podílů. Tou první je prodej 4/5 podílu na bytě o ploše necelých 120 m2 , který byl prodán za 19 milionů. Druhou a zajímavější je prodej podílu 5/6 za malý domek v částce 38 milionů Kč. Je tedy bez diskuze, že současná tržní cena i malého domku dosahuje částek v řádu vyšších desítek milionů korun,” uvedl odborník pro deník Blesk.

Ewa Farna s Martinem Chobotem se seznámili při práci. Dlouhou dobu totiž hudebník vystupoval s kapelou své budoucí ženy jako kytarista. Před časem se ale vydal na sólovou dráhu a již má za sebou první vydanou desku. Pár spolu vychovává dvě malé děti - čtyřletého Artura a roční Ellu.

Související články