Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ewa Farna: "Když slyšíte sedmdesátého zpěváka za sebou, začne vám z toho hrabat."

Ewa Farna: Když slyšíte sedmdesátého zpěváka za sebou, začne vám z toho hrabat
Ewa Farna: Když slyšíte sedmdesátého zpěváka za sebou, začne vám z toho hrabat
Zdroj: Story
Prohlédněte si všechny fotografie (5)

Ewa Farna (19) přijala nabídku stát se porotkyní v talentové pěvecké soutěži SuperStar. Jak se jí v nové roli daří a co je pravdy na tom, že na castinzích dostávala od kluků telefonní čísla?

Na castingu do SuperStar jste řekla, že jste sama. To pořád platí?
Ano.

A není to spíš tak, že máte na každém prstě dva nápadníky?
Vůbec ne, myslím si, že se mě chlapi bojí. Mám prořízlou pusu, jsem upřímná, hrozně ráda si dělám srandu a kluci to občas berou vážně. Myslím, že jistý zájem médií a časová vytíženost tomu taky moc nepomáhají.

Jaký typ kluků se vám líbí?
Vždycky se mi líbili tmaví, ale pak mě zaujal modrooký blonďák, takže asi nejsem nijak vyhraněná. Ačkoli to zní jako klišé, pro mě je nejdůležitější to vnitřní kouzlo.

Napsala jste esemesku tomu hezkému Slovákovi ze SuperStar, na kterého jste si vzala číslo?

Ne, byl to přece jen fór pro kameru, takových legrácek tam dělám. Ale je pravda, že byl fakt velice sympatický, jeho telefonní číslo pořád mám, takže si to ještě můžu rozmyslet. (smích)

Co vás přesvědčilo, abyste se zúčastnila nové SuperStar?
Ona ta nabídka nepřišla poprvé. Nyní jsem to ale zvažovala asi čtyři měsíce. Předtím jsem to odmítla hned. Ještě mi nebylo osmnáct, ale na opakovanou nabídku jsem si řekla, že je to výzva, kterou chci zkusit. Byla jsem modelkou, herečkou, moderátorkou na Andělech i koučem polské soutěže Bitwa na Glosy, ale porotkyní ještě ne. Navíc to beru jako příležitost vrátit se na oči českému publiku a dobře se u toho bavit. I když jsem nepřestala koncertovat, studuju teď ve Varšavě a fanoušci by mohli mít pocit, že jsem na ně zanevřela. Zároveň přitom mohu být u zrodu něčí hudební kariéry.

Chtěl po vás režisér Pepa Majeský, abyste se polévala vodou nebo tancovala na stole?
Nikdo mě nenutil do žádné stylizace. Myslím si, že když se člověk vrátí večer domů a pustí si SuperStar, tak nemá náladu přemýšlet, ale chce se bavit. Psali o mně, že jsem se zamilovala do soutěžícího, ale já jen dala najevo, že mě okouzlil nejen svých zpěvem. Jindy jsem zase třeba naštvaná, protože tam přijde krásná baba, která nádherně zpívá, a ti dva chlapi vedle mě jsou z ní úplně hotoví, tak hraju uraženou. Přijímám různé role, které si ale sama spontánně sehraju. Jsem šílená puberťačka, autentická, nikdo mi nepřikazuje skákat po stole.

Tedy neberete se zase tak vážně?
Kromě vlastní osoby to beru velmi vážně. Je to paradoxně nelehké, sama se stavím do pozice velmi kontroverzního porotce. Ale když posloucháte sedmdesátého zpěváka za sebou, tak vám z toho začne hrabat. Jsem mladá a dávám čistý průchod emocím.

Mají z vás soutěžící při vašem věku a vzhledu respekt?
Včera jsme se poprvé setkali mimo kameru a oni mi vykali. Říkala jsem jim, neblázněte, vždyť já jsem jen o pár let starší nebo mnohdy i mladší! Nevím, jak mě berou, to byste se musel zeptat jich. Každopádně já se v životě řídím tím, že respektem obdarovávám lidi, kteří mají něco za sebou, na věk se nekoukám. Neobdivuju čtyřicetiletého pána, který rutinně vstává do práce, kterou nenávidí, a nikdy se neodhodlal k žádnému kroku. Takhle svůj život přežije. Mám ráda lidi, kteří svůj život žijí.

Slyšela jste na castingových kolech hodně falešně zpívajících uchazečů?

Naopak je jich spousta talentovaných. S těžkým srdcem jsem třeba v posledním vyřazovacím kole poslala domů jednu vynikající pětadvacetiletou zpěvačku, protože konkurence byla veliká. Já jsem brečela a ona byla celkem v pohodě.

Co uděláte, pokud objevíte lepší zpěvačku, než jste vy sama?
Takových tam bude dost. Držím jim palce. Stojím o to, aby se tady objevil někdo další mladý, protože je nás pořád málo. Jsem vděčná za každý svěží vánek, jakým v poslední době byla Celeste Buckingham či Debbi.

Jak se k vám chovají oba o mnoho let starší porotci? Respektují vaše názory?
Učím se od nich. A jsem moc ráda, že poslouchají a respektují, co si myslím. Necítila bych se tam dobře, kdyby mě stírali, anebo bychom se radikálně rozcházeli. Pravidelně se shodujeme, přestože jde o střet generací. To, co si myslím, dokážou často pojmenovat lépe než já.

Jste opravdu tak drsná porotkyně, což tvrdí Zorka Kepková?
Četla jsem to ve Story – já si vás kupuju. Nevím, to musíte posoudit sami. Každopádně jsem se před podepsáním smlouvy v SuperStar jasně domluvila, že budu autentická. Klidně pláču, když je to dojemné, a na druhou stranu mě samotnou překvapilo, jak umím být ostrá. Ale říkám jen to, co si myslím, když se mi něco nelíbí, a za svým názorem si stojím.

Už vám tam někdo zazpíval písničku vašeho srdce? Neznevýhodnilo ho, že ji zazpíval špatně?
Mám hodně oblíbených skladeb. Párkrát se tam někomu povedlo odkňučet Jacksona nebo Adele. Nově jsem si oblíbila píseň Skyscraper od Demi Lovato, ale holky, které si ji vybraly, nezklamaly. Udělaly mi radost.

Vycházíte s televizním stylistou? Můžete nosit vlastní oblečení?
Vyjednala jsem si to tak, že mám vlastní stylistku v Polsku, se kterou se na všem domluvíme, případně mi něco rovnou ušije.

Dosáhla jste toho, že se z vás stala s tři sta tisíci fanoušky nejsledovanější československá celebrita na Facebooku...
Nerada bych se tak nazývala, protože se nepovažuju za celebritu. Sdílím s fanoušky své názory, hudbu a co mě baví a čemu se právě věnuju. To číslo ale můžete vysvětlit i tím, že působím ve třech zemích zároveň.

Píšete na Facebook často?
Kdy to jen jde, ale nepíšu tam každou hloupost. Teď zprávy ze SuperStar, jindy ze studia, občas nějakou fotku. Chci být se svými posluchači v bezprostředním kontaktu.

Na začátku SuperStar se budou vysílat předtočené díly. Jak využijete volno, které vás teď čeká?

Mám zkouškové období, takže se musím učit a do toho točím českou a polskou desku plus ještě jazzovou desku a zase ve dvou verzích – česky i polsky. Volno budu mít až v září.

O tom, proč se Ewa rozhodla studovat práva v Polsku, se dočtete v pokračování rozhovoru v časopise Story.

Právě vychází nové číslo společenského týdeníku STORY

V novém čísle najdete:

  • Rozhovor: Ewa Farna
  • Celebrity, které přišly o dítě
  • Kateřina Brožová vypadá úžasně! Může za to láska?
  • LIFE STYLE INSPIRACE: 50 rafinovaných ženských zbraní

     A cena? Jen 19 korun!

 

 

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky