Michał Demski byl obyčejný chlapec, který se však narodil s odlišnou sexuální orientací. Tak dlouho byl však okolím týrán, až spáchal sebevraždu. Bylo mu třicet let. Jeho matka je přesvědčená, že kdyby šikanován nebyl, život by si nevzal. Jeho smrt se dotkla i zpěvačky Ewy Farné...

Všechno začalo na základní škole, kde se pro svou citlivost a vzhled znelíbil svým vrstevníkům. S věkem to bylo ještě horší. Dospělo až tak daleko, že byl několikrát zbit. Stresové situace donutily jít mladého muže za psychiatrem, který mu předepsal xanax.

Michał Demski šikanu nevydržel

To ale vedlo k dalším problémům. Chlapec se rychle stal závislým na benzodiazepinu. Pomocí terapií proti své závislosti opakovaně bojoval, ale bez úspěchu. Nakonec se 1. června 2020 oběsil na stromě. Tragédie se odehrála v rodinném domě na zahradě v Malborku.

„Můj syn byl obyčejný člověk. Mnohem normálnější než my všichni. Tito lidé zničili mého syna. Den co den, krok za krokem,“ svěřila se matka chlapce portálu Gazeta Wyborcza. Dále uvedla, že kariéra chlapce nabírala na obrátkách.

Špatně to nese

Dělal kariéru v oblasti modelingu. Byl v Šanghaji, Japonsku, Číně a zúčastnil se také přehlídek v Miláně. Jeho profesní úspěchy mu však nepomohly překonat krizi v osobním životě. Jeho příběh kromě polských médií zveřejnila také zpěvačka Ewa Farna.

Jistě doma v soukromí nezadržovala slzy. Ta se momentálně stará o malého Artuše a neumí si představit, že by se jakákoli forma šikany děla jemu samotnému. „Před pár dny jsem se stala mámou. Poprosím o respektování toho křehkého období pro každou mamku, našeho soukromí i klidu. Jsme zdraví a šťastní,“ napsala šťastná maminka na Instagram krátce po porodu.

Příběh zveřejnila na svém Instagramu

Teď už je Artušovi pěkných pár měsíců a s manželem Martinem Chobotem si užívají život mladých rodičů. Zpěvačka ho dokonce pochválila za jednu moc praktickou dovednost.

„Vždycky jsem chtěla mít doma velký stůl, který mimochodem vyrobil můj všestranný muž, kde se budou scházet lidi a prokecají hodiny. Děkuju, že můžeme naplňovat jeho úděl,“ radovala se Farna, která se netají tím, že se nebrání dalšímu dítěti.