Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Evita v novém obsazení - limitovaný počet představení

Evita v novém obsazení - limitovaný počet představení
Evita v novém obsazení - limitovaný počet představení
Zdroj: www.studiodva.cz

17. září poprvé vystoupí v divadle Studio DVA v roli EVITY Radka Fišarová. Po dobu mateřské dovolené tak zastoupí Moniku Absolonovou. V limitovaném počtu představení se také nově objeví v roli prezidenta Peróna režisér muzikálu Ondřej Sokol. Díky obrovskému zájmu veřejnosti o muzikál byly do prodeje přidány další termíny až do května 2016. Divadlo Studio DVA tímto zahajuje svůj třetí rok fungování ve vlastních prostorách na Václavském náměstí. Návštěvnost v minulé sezoně dosáhla 100 tis. diváků. Tím se divadlo zařadilo mezi oblíbené pražské scény.

Radka Fišarová se stala světově nejmladší EVITOU, když v roce 1998 v pouhých dvaceti letech ztvárnila roli manželky argentinského diktátora Evu Perón v prvním českém uvedení tohoto slavného muzikálu Andrew Lloyd Webera a TimeRice v divadle Spirála, Praha. K návratu ke stejné roli úspěšná zpěvačka, šansoniérka a muzikálová herečka říká: „…dodnes se náročnosti EVITY moc představení nevyrovnalo. EVITA totiž není jen úžasná role, je to také zodpovědnost.“

Na roli první dámy Argentiny novou představitelku doporučila přímo Monika Absolonová. „Monču jsem viděla v EVITĚ třikrát a rozhodně to pro mě bylo velice inspirativní. Tady jsem najednou viděla zcela nové pojetí. Jsem vcelku příznivec modernějších úprav, ale tato je prostě obzvlášť povedená. Režie Ondřeje Sokola je originální, odlehčená a současná.“

Zdroj: www.studiodva.cz

K pomyslnému předání muzikálového žezla mezi oběma zpěvačkami dojde na Narozeninovém koncertě Moniky Absolonové 27. září od 19 hod. v divadle Studio DVA. Večer vyvrcholí skladbami z muzikálu EVITA. K neopakovatelným zážitkům pak bude jistě patřit společný duet Don´t Cry For Me Argentina (Utiš svůj pláč, Argentino!).

V limitovaném počtu představení si od režijního pultíku také odskočí Ondřej Sokol, když zastoupí po dobu natáčení filmu Karla Rodena v roli prezidenta Peróna. „…kdyby to byla normální muzikálová role, kterou bych se nepřizpůsoboval Karlovi, tak bych tuhle nabídku nikdy nevzal. …Tady je fajn, že mi nemusí nikdo nic vysvětlovat, takže jen musím za prvé nějakým způsobem vstoupit dovnitř a udělat z toho pravdu, a za druhé to nepo… :-),“ dodává Ondřej.

Zdroj: www.studiodva.cz

Páté české nastudování světového muzikálu EVITA uvádí divadlo Studio DVA ve spolupráci s The Really Useful Group Ltd. London s úspěchem od února 2015. V režii Ondřeje Sokola hlavní ženskou roli původně nastudovala Monika Absolonová. Po jejím boku se objevuje Karel Roden coby prezident Perón a v roli Che Peter Strenáčik. Legendární písně z dílny TimaRice a Andrew Lloyd Webbera s českými texty Michaela Prostějovského zní v podání živého orchestru pod vedením Kryštofa Marka, který se podílel již na prvním uvedení v divadle Spirála.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky