Malá Evelyna se narodila v roce 1945 do umělecké rodiny. Maminka Jiřina Steimarová byla herečkou a jejím nevlastním bratrem herec Jiří Kodet. Ona sama se ale dlouho snažila své nadání potlačovat. Pomýšlela na studium medicíny, ale to se jí nakonec kvůli špatnému kádrovému postudku nesplnilo.

Aby byla co nejblíže své vysněné profesi, začala alespoň pracovat jako zubní instrumentářka. Poté nějakou dobu vykonávala profesi servírky na horské chatě. K divadlu se ale nakonec stejně dostala. Nejprve hrála v menších divadlech - například v Šumperku či Pardubicích. Poté se postupně dostala i k filmu. Objevila se ve filmech Petrolejové lampy, Tajemství hradu v Karpatech nebo Bolero. 

Jako osmnáctiletá nějaký čas randila s Karlem Gottem, vypráví o tom ale jen velmi nerada. "Byli jsme strašně mladí, mně bylo sotva osmnáct. Kdyby to Karel nevyprávěl, nikdo by se o tom nedozvěděl. Jednou jsem se ho ptala, jestli mu tyhle žvásty nevadí,“ poznamenala pro iDNES.cz umělkyně.

Přišla o dvě děti

Poté se provdala za herce Ladislava Freje. Jejich soužití ale těžce poznamenaly hned dvě tragédie. Postupně totiž herečka porodila dvě mrtvé děti, což jejich vztah nenávratně rozbilo.

“Pokaždé v osmém měsíci těhotenství. Byly už vyvinuté a bylo to hodně zlé a bolestivé. Šli jsme okamžitě od sebe,” zavzpomínala pro Blesk na těžké chvíle. Později se provdala podruhé, a to za textaře Zdeňka Rytíře. Společně měli dceru Vendulu, ale ani toto manželství nakonec Evelyně Steimarové nevydrželo. 

V jejích očích se vzápětí málem utopil také herec Josef Somr, který se do ní velice zamiloval. Evelyna Steimarová mu však bohužel připravila velké zklamání. Opustila ho totiž kvůli Bolku Polívkovi, do kterého se zase naprosto zbláznila ona.

Rozchod se Somrem jí každý vyčítal

Když na rozchod došlo, byl z toho Josef Somr velmi špatný. Navíc se na herečku zlobila také celá řada kolegů a společných známých, které nijak netěšilo vidět Somra zlomeného. „Jenže láska má hodně podob a tahle byla jako smršť. Život se mnou zacloumal, jako občas s každým,“ svěřila se umělkyně později Blesku.

„Pepa se mnou dlouho nemluvil. Byla to pro něj rána a já měla pocit, že se mnou nemluví celá Praha, Morava ani Slezsko. Když jsme se ale po letech potkali, objali jsme se a bylo vidět, že je to pryč. Já tehdy udělala jen to, co jsem cítila,“ popsala Evelyna Steimarová pro magazín iDNES.cz otevřeně.

Po roce velké lásky se narodila páru dcera, herečka Anna Polívková. Ani společný potomek ty dva nedokázal udržet pohromadě. I přesto ale zůstávají i roky po rozchodu dobrými přáteli. Jak to má Evelyna Steimarová s muži dnes, se tak docela neví. Nikdy se ale netajila tím, že dokázala získat každého, na kterého si jen pomyslela.

Má extrémně nízký důchod

„S mužskými jsem si vždycky mohla dělat, co jsem chtěla, ale určitě to nebylo krásou. Že prý jsem vtipná. Krásná ženská, když je hloupá, a to platí i u chlapů, vás začne nudit,“ myslí si herečka, která právě dnes slaví devětasedmdesáté narozeniny.

I v současnosti si čas od času zahraje v některém filmu, a to také z toho důvodu, aby si přilepšila k penzí. Před lety se totiž svěřila s tím, že jí chodí opravdu nízká částka. V roce 2013 to prý bylo pouze 3900 korun. Není proto divu, že se na úplný herecký odpočinek zatím stále nechystá.

Zahrála si tak v posledních letech například ve filmech Špunti na vodě, Chlap nebo Po čem muži touží. Malou roli dostala také v seriálu Polda.

Související články