Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Salsa Verde z Tajemství hradu v Karpatech: Jak žije Evelyna Steimarová nyní?

Evelyna Steimarová
Evelyna Steimarová
Zdroj: Profimedia
Evelyna Steimarová

Osudové muže měla tři – Ladislava Freje, Zdeňka Rytíře a Bolka Polívku. Všechny oddaně milovala, ale ani s jedním jí to nevyšlo. Jak se herečka Evelyna Steimarová dokázala vyrovnat s neúspěchem v milostném životě a proč tak ráda vzpomíná na Karla Gotta?

Evelyna Steimarová původně herečkou být vůbec nechtěla. Kdyby se jí ale nestala, jen těžko by zažila takové dobrodružství v milostném životě. Její první a také nejznámější láskou byl Karel Gott. Seznámila se s ním během svého studia na konzervatoři. Nikdy o něm neřekla křivé slovo. Naopak, vzpomíná na něj ráda. Byl totiž velice pozorný gentleman.

Nebyl to ale zdaleka jediný slavný muž, se kterým něco měla. Jejím prvním mužem byl Ladislav Frej, se kterým se seznámili ve zlínském divadle. Předtím si užil krátký románek s Věrou Galatíkovou, ale sladké „ano“ si řekl až s Evelynou.

Špatný Rh faktor

Následně spolu začali žít v Ostravě a zanedlouho zatoužili po miminku. Jenže tam nastal kámen úrazu. „Mohl za to špatný Rh faktor. Bylo to prostě nešťastné spojení, protože jsme spolu nemohli mít děti. Každý s někým jiným ano, spolu ale ne, tak to u některých párů bývá,“ svěřil se deníku Aha tehdy Frej. Evelyna během jejich vztahu dokonce dvakrát potratila.

Sen o veliké rodině se jim rozpadal pod rukama s tím i jejich vztah. Z Ostravy Evelyna odešla od Prahy a potkala Zdeňka Rytíře jakožto svého dalšího osudového muže. A Ladislav? Ten se znenadání vrátil ke Věře Galatíkové. Ani jeden z nich nebyl ještě rozveden, když se setkali po dlouhé době v hlavním městě.

Testy otcovství

Ladislav nemohl uvěřit tomu, co viděl. Evelyna byla těhotná. Nebylo ale tak úplně jasné, koho to bylo dítě. Frej tedy podstoupil testy otcovství a zjistilo se, že vše je, jak má být. Otcem brzy narozené Venduly byl Zdeněk Rytíř. Evelyna s Rytířem však dlouho nevydržela. Zamilovala se totiž do Bolka Polívky, se kterým počala dceru Aničku.

Když cítila, že přichází porod, pro dceru Vendulu přijel logicky její tatínek. Rytíře však v autě doprovázela Věra Galatíková, kterou, když Evelyna spatřila, odmítla se nechat odvést do porodnice. Raději se do ní vydala pěšky. Chvíli před přivedením Aničky na svět ušla více než dva kilometry.

Zklamání

Bolek Polívka si navíc moc přál kluka, a když se narodila holčička, zavládlo zklamání. Později si ji ale pochopitelně všichni zamilovali. Anna Polívková po rodičích zdědila talent, takže ji teď velmi často můžeme vidět na obrazovkách.

Chybělo málo a Anička by se neměla od koho učit. Evelyna se totiž původně chtěla stát dětskou lékařkou, jenže když měl někdo v té době rodiče, kteří emigrovali, na vysokou školu se prostě nedostal. Evelyna později začala pracovat jako servírka na horské chatě nebo dělnice v potravinářském průmyslu a udělala si alespoň zdravotnický kurz.

Herecké geny

Pak se ale vydala po stopách matky. Její maminkou byla totiž herečka Jiřina Steimarová. Mezi nejznámější role Evelyny patří třeba role Salsy Verde v Tajemství hradu v Karpatech. Zahrála si také ve filmech jako Soukromá vichřice nebo Petrolejové lampy.

Otec Jaroslav Juhan se herectví nevěnoval. Byl slavný automobilový závodník a prodejce značky Porsche. Právě ten v roce 1951 emigroval do Guatemaly, kde podnikal. Do rodné vlasti už se nevrátil a zemřel v Ženevě. Dálkového automobilového závodu Carrera Panamericana se účastnil v roce 1953, vedl napříč celou Jižní Amerikou. V závodě 24 hodin Le Mans skončil na 6. místě. Evelyna na svého otce mohla být pyšná, i když ho příliš často neviděla.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky