Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Rozhovor s Evou Vejmělkovou. Co dělá a jak vypadá krásná Píšťalka po padesátce

Eva Vejmělková
Eva Vejmělková
Zdroj: Profimedia

Eva Vejmělková (51) je nadaná a krásná. Je jednou z těch žen, které nestárnou. Život před kamerou ale vyměnila za práci psychoterapeutky a k natáčení se vrací jen nárazově. 

Společně s manželem nedávno uvedli do kin film Ženská pomsta, jenž je příběhem podváděných manželek, které se spolčí, aby se svým mužům pomstily. I když by někdo mohl říct, že se chtěla herečka a také psychoterapeutka Eva Vejmělková některým mužům skutečně pomstít a vyčinit jim za jejich někdy hodně prostopášný život, není to pravda. Námět na film byl sice její nápad a vychází hodně ze života, na scénáři ale spolupracovala se svým mužem, a tak byly protipóly vyvážené. Pevně proto doufá, že si ve filmu najdou to své obě pohlaví.

Jakou máte zkušenost s nevěrou?

Ve svém životě žádnou zkušenost nemám, ale z ordinace mám velké každodenní zkušenosti.

Soudě podle některých scén, natáčení filmu jste si užívali. Mýlím se?

Spolupráce s kolegy byla skvělá. Měli jsme štěstí, že se před kamerou sešla parta lidí, která se tím filmem bavila. Mahulena Bočanová je úžasná holka, Jana Paulová taktéž. Všechny tři jsme si skvěle sedly.

Eva Vejmělková vypadá stejně dobře jako před lety a téměř nestárne. Eva Vejmělková vypadá stejně dobře jako před lety a téměř nestárne. Zdroj: Profimedia

Točila jste s nimi poprvé?

Ano, s Janou i Mahulenou jsem točila poprvé. S Petrem Rychlým jsme spolu točili ještě Chlapce a chlapy po třiceti letech a s Mirkem Etzlerem se známe ještě z Ostravy z nějakých inscenací. Na filmu jsme se v této partě potkali všichni poprvé a myslím, že to bylo znát, že jsme to dělali s radostí a že nás to bavilo.

Bylo od začátku jasné, že ve filmu budete hrát, nebo jste to zvažovala? Přece jen už se víc věnujete profesi psychoterapeutky…

Scénář jsme sice s Dušanem psali spolu, ale nebylo hned jasné, že v tom budu hrát. Až při psaní jsem zjistila, že bych si roli právničky Sandry celkem ráda zahrála, protože jsem uvnitř v podstatě feministická. (smích) Takže jsme ji tak i udělali a těm mužům to alespoň na tom filmovém plátně takhle trošku natřeli. (smích) V reálném životě by to asi nešlo.

Prosadila jste si ve filmu nějakou scénu?

Byla to spolupráce. Něco jsem vymyslela já, něco Dušan. Těžko říct, jestli jsem si prosadila něco speciálního. Je fakt, že Dušan za ty chlapy trochu bojoval, aby netrpěli až tak moc. Je to přece jen muž, takže mu jich bylo líto. Já bych asi ještě přitvrdila. (smích)

Eva Vejmělková s manželem Dušanem Rapošem Eva Vejmělková s manželem Dušanem Rapošem Zdroj: Profimedia

Natáčení už se moc nevěnujete. Nemrzí vás to?

Mám svoji ordinaci v Havířově, kterou jsem letos na dva měsíce musela kvůli koronaviru také zavřít, protože nejsme zdravotnické zařízení, ale byla jsem ráda, že jsme byli celá rodina spolu. Byl to pro nás všechny takový test, jak to doma máme, a dopadl dobře. Manžela jsem na zahradě nezakopala. (smích) Když se někdy objeví pěkný scénář a dobrá role, tak se toho určitě ráda zhostím, ale jinak jsem ráda za svou ordinaci a klienty. Už bych neměnila.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky