Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Otevřený rozhovor s Evou Samkovou: Karanténa mě zklidnila

Eva Samková
Eva Samková
Zdroj: Lexus Česká republika
Eva Samková

Eva Samková (27) je sympatická mladá žena, která působí dojmem, že ji snad nikdy nic nerozhodí. Evě jsme položili několik otázek, abychom zjistili, jak se v současnosti má, jak zvládá karanténu a co plánuje nejen na léto.

Eva Samková je fenomenální snowboardistka závodící ve snowboardcrossu. V této disciplíně sbírá jednu medaili za druhou. Eva ale nežije jen sportem, například s Barborou Polákovou nazpívala duet Poď si a svým sympatickým vystupováním si získala kdekoho. Jejím partnerem je herec a člen souboru Vinohradského divadla Marek Adamczyk.

Co vás nejvíc v karanténě trápilo a trápí a existuje něco, co vám karanténa naopak dala pozitivního?

Zklidnila mě. Mám čas na koně, vařím, peču. Ale to, že v podstatě musím být zavřená doma, pro mě bylo nejhorší, asi jako pro každého.

Co všechno jste musela kvůli nouzovému stavu zrušit?

Natáčení ve Španělsku a ve Francii, na kterém samozřejmě pracujeme dál. Také se zrušil ples Toyoty, na který jsem se moc těšila.

Jak se udržujete v kondici a jak vypadá váš alternativní tréninkový plán?

Jezdím na kole a běhám. Posiluju doma, umím si poradit. Dřepy, výstupy na židli, sedy lehy. To vše člověk doma zvládne bez toho, aniž by někam musel chodit. Není to žádná velká dřina, ale na aktivaci svalů to stačí.

Máte vždy při sportu roušku, nebo ji raději odkládáte?

Při sportu to opravdu nejde. Možná při nějakém lehkém tréninku. Roušku nebo nákrčník mám samozřejmě u sebe, a když je potřeba, tak nasazuji.

I když se vás to vlastně přímo netýká, ale jelikož jste odbornice na slovo vzatá, zajímá nás, co říkáte na přesun letní Olympiády o jeden rok? Jak moc velký vliv toto na sportovce může mít?

Může to mít dvojí vliv. Jsou sportovci, kteří jsou zdraví a v super formě. Čtyři roky se na to připravovali. A teď taková změna. A pro ty sportovce, kteří už měli pocit, že jim to unikne, třeba kvůli zranění je to zase dobré. Ale čára přes rozpočet je to pro všechny, takže těžko říct. Výhoda to není pro nikoho. Já doufám, že mně to příští rok vyjde a pojedu se podívat.

Evo, jak plánuje strávit léto?

Asi jako každý za této situace ho budu trávit doma. Uvidíme, kdyby se situace hodně zlepšila, tak jsme chtěli jet v srpnu do Austrálie trénovat. Ale nejradši budu doma v Krkonoších.

Kde se vidíte za deset let?

Nad tím vůbec nepřemýšlím. Žiju v přítomnosti, takže nedokážu odpovědět. :-)

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky