Eva Pilarová rozená Bojanová se narodila 9. srpna 1939 v Brně matce švadleně a otci krejčímu. Už od malička věděla, že chce být zpěvačkou a dělala proto vše. Hrála na klavír, a chodila na sborový zpěv.

Střední vzdělání absolvovala na Vyšší hospodářské škole a následně se přihlásila na jednoroční kurz na JAMU. Ve studiu poté pokračovala, věnovala se opernímu zpěvu, po roce ale odešla do pražského divadla Semafor, kde se velmi rychle proslavila jako zpěvačka. Eva disponovala sopránem v rozsahu tří oktáv. Díky opravdu nevšednímu talentu měla Pilarová všude otevřené dveře a její kariéra rychle stoupala. V Semaforu potkala svou první lásku Milana Pilara a brzy se jim narodil syn. Štěstí ovšem nemělo dlouhého trvání...

Pilarová zažila vážnou nemoc i tragickou ztrátu kapely

Manželství s Milanem Pilarem trvalo pouhé dva roky, zpěvačka poté zůstala s malým synem sama. To však nebyly jediné starosti, které musela Eva Pilarová řešit. Začali totiž tvrdé výslechy státní bezpečností a zákaz vystupovat za hranicemi.

Velký vzestup zažila Pilarová díky duetům s Karlem Gottem a Waldemarem Matuškou. Československo zpěvačku milovalo, dostala třikrát po sobě Zlatého Slavíka v letech 1964, 1967 a 1971.

Ačkoliv to vypadlo, že se podaří Pilarové udělat kariéru i za hranicemi, naneštěstí přišel další pád. Emigrace druhého manžela Jaromíra Mayera, podepsala hvězdě rozsudek showbyznysové smrti. A to i přes fakt, že Mayer emigroval v době, kdy ještě nebyli ani oddaní. Zanedlouho na to navíc zasáhla zpěvačku další tragická událost.

Rok 1973 byl pro Pilarovou velmi bolestivý. Celá kapela Evy cestovala v letadle, bohužel ale došlo k tragické nehodě, při které většina muzikantů a zároveň přátel zpěvačky přišlo o život.

Sedmdesátá léta Pilarové doslova nepřála a jakoby celá dekáda byla pro ni zakletá. Hvězda ke všemu v roce 1977 podepsala antichartu, za což se celý život styděla, a několikrát se i veřejně za svou minulost omluvila.

Když se začalo konečně v devadesátých letech Evičce dařit a našla životní lásku, musela opět přeskočit velkou překážku. Tehdy se doslova podruhé narodila!

Zpěvačka byla velká bojovnice

Jan Kolomazník byl rozhodně největší láskou Evy Pilarové a jejich krásný vztah rozdělila až její smrt. Potkali se v devadesátých letech a ihned museli projít velkým testem. Zpěvačce totiž diagnostikovali rakovinu a lékaři jí tehdy dávali rok a půl života. Pilarová byla silná kuřačka a do svých padesáti let kouřila krabičku denně.

Zprvu odmítla ozařování, bála se, že přijde o hlas, nakonec ale přeci jen léčbu dokončila a nad zákeřnou nemocí vyhrála! Tvrdila však, že jí život zachránila hlavně víra v Boha.

Silné ozáření mělo bohužel za následek poničení ledvin, kvůli kterému se vloni musela po letech vrátit na operační sál. Tentokrát už ale velká bojovnice svůj boj prohrála, k velkému smutku tisíců fanoušků i milujícího manžela a rodiny. Hudební diva ovšem bude dál žít v našich srdcích a hudba této vznešené dámy s námi bude už navždy. Je to skutečně veliká ztráta a přejeme všem blízkým upřímnou soustrast...