Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zádušní mše za Evu Pilarovou: Brzy půjdu za tebou, šeptal její manžel

Eva Pilarová
Eva Pilarová
Zdroj: Profimedia
Eva Pilarová

Zádušní mše za Evu Pilarovou proběhla ve středu v poledne v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově. Ministranta dělal Dalibor Gondík a nechyběla její kamarádka Jiřina Bohdalová nebo zpěvák Štefan Margita. Téměř 300 hostů na to nikdy nezapomene zejména kvůli jedné věci.

Přesně takhle by si to Eva přála. Bazilika byla zaplněná pomalu až po strop a veškeré detaily byly zlaté. I kvůli tomu na mši za zesnulou Pilarovou nikdo nezapomene. Zpěvačka totiž zlatou barvou milovala.

Věděl to i její manžel Jan Kolomazník, který zlatou urnu pevně svíral v rukou. „Brzy půjdu za tebou, nic mě tu nedrží,“ šeptal v domnění, že ho nikdo neslyší. „Eva by určitě mela radost,“ řekl později nahlas. Byla velmi společenská a plná energie.

Manžel Jan Kolomazník je na dně

Ministranta dělal na mši Dalibor Gondík, který je známý tím, že všude chodí pěšky. I sem doběhl. „Ministrovat jsem začal v chrámu svaté Markéty v Břevnově už v roce 1986 a byl jsem tam až do roku 2008. Taky jsem tam měl svatbu s Markétou. Vrátil jsem se tak do něčeho, co je mi vlastní,“ svěřil se Gondík Blesku.

„Tím, že jsem mohl být součástí obřadu, tak to bylo pro mě tak krásné rozloučení. Ale opravdu na Evu si vzpomenu dnes a denně,“ řekl pro změnu pro pořad Showtime na televizi Prima.

Na mši zahrál na housle Pavel Šporcl 

Kdyby Eva nepodlehla zákeřné nemoci, zpívala by na koncertě s názvem Pocta pro Karla Gotta. Měla zazpívat píseň Je nebezpečné dotýkat se hvězd, což byl duet se kterým se s Karlem proslavili. Smrt jejího blízkého přítele jí velmi zasáhla.

Po jeho skonu se postavila na stranu Ivany Gottové, která se podle ní o Mistra starala ukázkové. „Skoro nikdo tomu nevěřil, protože Karel předtím vážnou známost nikdy neměl. Myslím si, že udělal velmi dobře. Lidi pomlouvají, ale kdyby někdo měl možnost nahlédnout do toho soukromí, tak změní názor,“ prozradila Pilarová pro Šíp.

Vdovec se zlatou urnou

„S Ivanou Gottovou se znám velmi dobře. Ona je nesmírně obětavá ženská a nebýt jí, tak ten Karel tady nebyl už dávno. Je to původem zdravotní sestra. Dokázala mu pomoc. Do poslední chvíle výborná, starala se, pečovala o něj. Lepší ženskou si nemohl přát,“ řekla tehdy.

Postroj k rodině zásadně přehodnotil. V minulosti dcerám Dominice a Lucii žádné rodinné zázemí nevytvořil, ale u Charlotte Elly a Nelly Sofie to bylo jinak.

„To ho změnilo, protože měl s ní děti. Předtím měl děti taky, ale s těmi nežil. Tohle bylo něco úplně jiného. Dokázal se naplno věnovat jak hudbě, tak rodině. Ten vztah k holčičkám se projevuje i v klipu, co natočili (Srdce nehasnou). Je to nádherná věc na rozloučenou s publikem,“ tvrdila jeho celoživotní kamarádka.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky