Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Krásné gesto, které dojalo veřejnost: Kolomazník splnil Pilarové poslední přání

Eva Pilarová a Jan Kolomazník
Eva Pilarová a Jan Kolomazník
Zdroj: Profimedia
Eva Pilarová a Jan Kolomazník

Eva Pilarová měla velmi zajímavý koníček. Zpěvačka ráda pořádala výstavy svých fotoobrazů. Za svého života jich stihla devadesát sedm. Její manžel Jan Kolomazník jí ovšem slíbil, že číslo výstav dotáhne i po její smrti až do stovky.

Vášnivá výtvarnice

Jubilejní výstava je pořádaná v Lesním ateliéru Kuba v Kersku. Místo nebylo zvoleno náhodou. V minulosti tu zpěvačka měla už tři výstavy. „Vím, že Eva by měla radost,“ věří vdovec Jan Kolomazník. „Poprvé zde vystavovala v roce 2009, podruhé v roce 2012, kdy přijela také Gabriela Vránová a haškolog Radko Pytlík s manželkou. Eva jim vychvalovala jejich syna Vojtu Dyka, s nímž zpívala. On prý jako jediný dokázal zazpívat Montyho čardáš,“ zavzpomínala pro Blesk Jana Kubová, která se i se svým manželem vždy na zpěvaččiných výstavách podílela.

Eva Pilarová měla k umění celý život blízko. Svou kariéru odstartovala dokonce jako herečka. Toto povolání měla kdysi napsané i v občance a velmi ráda zdůrazňovala to, že točila s oskarovými režiséry Jiřím Menzelem a Milošem Formanem.

Osudový muž

Eva se stihla za svůj život třikrát vdát. Největší zázemí našla až u svého posledního partnera Jana Kolomazníka, za kterého se provdala v roce 1984. Jan při ní stál v nejtěžších chvílích, především v době, kdy jí diagnostikovali zhoubný nádor. Vdovec stále navštěvuje třikrát týdně hrob zpěvačky a intenzivně na ni myslí. V rozhovoru pro Aha! prozradil, že na podzim vydá o své milované ženě knihu. Neváhal a řekl, čeho se čtenáři v knize dočkají. „Celý život, i po sedmdesátce, se bála své matky Františky. To budete koukat!“

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky