Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zvláštní příběh začátku lásky Evy Pilarové a jejího muže, stále na ni myslí

Kolomazník Eva Pilarová
Kolomazník Eva Pilarová
Zdroj: Profimedia
Kolomazník Eva Pilarová

Eva Pilarová (†80)  poslední chvíle strávila v Domově svatého Karla Boromejského v pražských Řepích, kde ji pravidelně navštěvoval manžel Jan Kolomazník. Ten po Evě velmi teskní.

Vzpomínky zůstanou 

S Evou Pilarovou (†80) byl Kolomazník pětatřicet let. Byla láskou jeho života. Nikdy mu nevadilo, že je o třináct let mladší než ona. Stál po jejím boku v dobrém i ve zlém. Pro Pilarovou to byl třetí manžel a konečně trefa do černého. „Na Evu myslím každý den, takže v neděli to nebude jiné. Jsem teď se známými na chalupě, kterou tak milovala, se Zuzanou Kardovou a s Evinou sestřenicí. Uděláme si tu na ni vzpomínku. Budeme si povídat o tom, jaká byla. Možná i nějaká slza ukápne, ale určitě si vybavíme i nějakou tu veselou historku. Eva měla ráda zábavu a byla s ní legrace,“ prozradil Kolomazník. S Pilarovou byl jedno tělo, jedna duše. „Chybí mi hodně. Měli jsme řadu společných zájmů, svoje hlášky, rozuměli jsme si. Určitě taky zajdeme do místní kapličky a zapálíme tam za Evu svíčku. Celá léta se o ni starala, měla ji ráda, tak ji dnes odpoledne dáme do pořádku, delší dobu se o ni nikdo nezajímal."

Láska 

Kolomazník Evu poprvé potkal v divadle Alhambra. Byl ve stálém angažmá a Eva tam občas vystupovala. Tehdy ani jednoho z nich nenapadlo, že by spolu mohli začít chodit, žít a vzít se. 

Eva bohužel onemocněla chřipkou a Kolomazník využil šance. Staral se o ni, venčil psa, dával jí obklady, vařil čaj, podával léky. Byla to chytrá taktika, jak si získat srdce zpěvačky. Když se jí udělalo lépe, byly v koupelně dva kartáčky. Kolomazník se k ní bez jejího svolení nastěhoval. Byl to slušňák a požádal svou lásku o roku. Pilarová se sice vdávat nechtěla, ale nakonec se nechala zlomit. "Doslova mě ukecal," tvrdila. Ještě několikrát si pak ověřila, že je to muž do nepohody. Nejtěžší zkouška přišla, když ji v osmdesátých letech diagnostikovali rakovinu hrtanu a ona se bála, že přijde o hlas. Nakonec zákeřnou nemoc porazila.

Později se její zdravotní stav opět zhoršil. „Eva s lékaři vůbec nemluví. Vždy se uzavře do sebe a nechává komunikaci na mně, takže vše zařizuji,“ tvrdil Kolomazník. Po její smrti prožíval těžké období. Hodně mu od té doby pomáhá kamarádka Zuzana Kardová. Ostatně v březnu minulého roku zažívala to samé, když jí zemřel dlouholetý přítel Daniel Nekonečný.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky