Eva byla energická, temperamentní, všestranná a mezi kolegy velmi oblíbená. V dobách její největší slávy ji milovaly miliony posluchačů. Nazpívala hity jako Rekviem, Hrom aby do tě, lásko, Noc a den nebo Láska nebeská. Všechny dodnes mají své stálé obdivovatele.

Pilarová na sebe poprvé upozornila už v 60. letech, kdy nastoupila do divadla Semafor. Předtím dva roky studovala operní zpěv na JAMU a hostovala v malém divadle Večerní Brno. Byla prostě dokonalou zpěvačkou a učarovala samotnému Šlitrovi, který jí ale tvrdil, že ji přijal kvůli pěkným nohám.

Nadbíhala jí spousta slavných mužů

Nadbíhal jí pak i Jan Werich nebo Jiří Voskovec. Říká se, že platonicky do ní byl zamilovaný i Josef Škvorecký. Ten pro ni napsal roli ve filmu Zločin v šantánu. Také ji vtipně přejmenoval na Evu Fitzpilarovou podle Elly Fitzgeraldové.

Zpěv naší swingové královny ocenil roku 1965 i slavný Louis Armstrong, který ji slyšel při své návštěvě v Praze. Střihla si i mnoho slavných duetů. Zavzpomínat můžeme hlavně na ty s Waldemarem Matuškou jako Ach, ta láska nebeská nebo Tam za vodou v rákosí. Také duet s Gottem Je nebezpečné dotýkat se hvězd se stal mezi lidmi velmi oblíbeným.

Není divu, že pro talentovanou zpěvačku psali písně ti nejlepší. Nejednu pro ni na míru napsal Karel Svoboda nebo Bohuslav Ondráček. Prvního Zlatého slavíka získala už v roce 1964 a další pak v letech 1967 a 1971. Oblíbenou interpretkou však zůstala i v novém tisíciletí. Uměla držet krok s mladými umělci a klidně si střihla vyprodaný koncert na festivalové stagi. Diváci ji milovali!

V soukromí dlouho nebyla šťastná

V soukromí to však tak šťastné neměla. Její první manžel emigroval roku 1962 a nechal ji s malým synem opuštěnou v Praze. Eva kvůli tomu dostala zákaz koncertování. Ani její druhé manželství nevyšlo. Nakonec zůstala s tanečníkem Honzou Kolomazníkem, který se o ni příkladně staral.