Eva Pilarová je stále v nemocnici. Kvůli koronaviru k ní smí pouze manžel

Eva Pilarová
Eva Pilarová
Zdroj: Profimedia
Eva Pilarová

Jak známo, koronavirus napadá zejména starší a oslabené lidi. Jedním z takových lidí je Eva Pilarová, která je nyní upoutána na lůžko v Domově svatého Karla Boromejského. Ta sice koronavirus nemá, ale jistě patří k ohroženým. Jediný, kdo ji může navštěvovat, je manžel. Omezeným kontaktem s okolím se totiž sníží pravděpodobnost nákazy.

Eva Pilarová je nemocná již delší dobu. Její stav je tak vážný, že musela setrvávat v nemocnici, odkud ji převezli do Domova svatého Karla Boromejského v pražských Řepích. Tam se o ni svědomitě starají řádové sestry. Jen na ty se může Eva stoprocentně spolehnout. Návštěvy jsou tam totiž omezené a tak do styku s přáteli přijde minimálně. Má to ale svoje důvody. Světem se šíří koronavirus, který napadá zejména starší a oslabené lidí, což Eva Pilarová bezesporu je. „Návštěvy se kvůli epidemii ruší,“ řek deníku Aha její manžel Jan Kolomazník.

Evu Pilarovou může v nemocnici navštěvovat jen manžel

Ten jediný k ní smí. Na začátku týdne u ní ještě byly kamarádky, ale nyní už je zpěvačka více méně izolovaná. Jen tak se může bránit nákaze. Manžel za ní jezdí, kdykoli může. Sestry vedle postele Evy dokonce přistavily další postel, aby se tam mohl vyspat. To on ale odmítá. Starší lidí si přeci jen hoví raději tam, kde to důvěrně znají. „Ještě jsem ji nevyužil, raději jezdím na noc domů, oba si potřebujeme po celém dnu trochu odpočinout,“ vysvětlil Kolomazník, proč s Evou netráví noci.

I po letitém manželství si Eva s manželem mají co říci. „Máme si s Evou stále co povídat. Ale nemyslete si, občas mi i vynadá. To když třeba chtě nechtě nohou kopnu do její postele. To přímo nesnáší,“ směje se Kolomazník, který se nemůže dočkat, až bude mít svoji manželku doma. Eva Pilarová si za poslední měsíce užila. Problémy měla zejména s ledvinami, a tak musela postoupit zákrok. Od té doby je však nemocnici jako doma. Od operace se totiž problémy začaly kupit. Eva dostala infekci a nemohla chodit ani sedět.

Domov svatého Karla Boromejského dobře zná

Na starost si ji nyní vzaly obětavé boromejky, které se jí snaží pomoci. Eva to v Domově svatého Karla Boromejského dobře zná, jelikož tam v minulosti několikrát vystupovala, aby přivedla pacienty na jiné myšlenky. Často tam také navštěvovala svoje známé.

„Navštěvovali jsme zde manželku Eduarda Hrubeše, Blanku, která byla po mrtvici upoutaná na lůžko. A taky Kamilu Moučkovou, když rehabilitovala s kyčlí po operaci,“ prozradil manžel zpěvačky Blesku. Sestry se o pacienty snaží starat opravdu svědomitě a s citem. I proto tam chce každý.

Boromejky se v minulosti staraly třeba o hlasatelku Kamilu Moučkovou. „Rehabilitovaly se mnou pravidelně. Sice mě noha pobolívá, ale na to si už musím nejspíš zvyknout,“ řekla tehdy Moučková Blesku. Do posledních chvil se boromejky staraly i o prezidenta Václava Havla.

Trávily s ním veškerý čas na chalupě na Hrádečku. Kromě těžce nemocných a seniorů se zaobírají také drogově závislými nebo shánějí práci odsouzeným ženám.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky