Právě její poslední manžel byl po jejím boku déle než třicet let. Kdo jiný by tak mohl oblíbenou zpěvačku popsat lépe. Uvnitř knihy nejsou ovšem jen jeho slova, své vzpomínky přidaly i přátelé Pilarové, včetně Marty Kubišové.

Žárlivec Matuška

Jak se zdá, podle vzpomínek blízkých byla s Evou Pilarovou pořádná zábava. O oblíbenou historku se podělila zpěvačka Marta Kubišová. „Měly jsme takovou dámskou partičku – já, Eva, Yvonne Přenosilová a Jitka Zelenohorská, herečka, která v tu dobu chodila s Waldou. Jenže Walda Jitku podezíral, že ta naše partička je jen nějaké krytí a že chodíme za nějakýma chlapama! Dost žárlil, ale opravdu nebylo na co,“ prozradila.

Anticharta

Téma, které rozdělovalo umělce, rezonuje i v knize o Pilarové. Eva patřila mezi ty, kteří Antichartu podepsali. „Dostala jsem takovou nalejvárnu, de facto školení, s kým mám mluvit a s kým ne, kdo byl před revolucí na které straně barikády. Hodně jsem o tom přemýšlela, ale pak jsem jim řekla, že to bych se nemohla projít po Praze a že pořád nemůžu přemýšlet. Věděla jsem, že tyhle věci musím hodit za hlavu a neřešit to,“ příbližila vztah k Pilarové Kubišová, která kvůli režimu vystupovat nesměla.

Inspirace pro mnohé generace

Na knize spolupracovalo hned několik slavných osobností, mezi které patří například Yvonne Přenosilová, Pavlína Filipovská, Jiřina Bohdalová, Monika Absolonová. O napsání předmluvy se postaral herec Jiří Suchý. K vydání knihy vůbec nemuselo dojít, Kolomazník původně váhal, jestli knížku napsat. „Eva mi vždycky říkala, že až tady jednou nebude, ať se do ničeho takového nepouštím, protože bych vydělával jen na právníky. Eva si zaslouží, aby byla oslavována a připomínána. Věřím, že její životní příběh může inspirovat další generace než jen tu, která pomalu odchází,“ dodal pyšný vdovec.

Související články