Podle Evy Pilarové bylo až k neuvěření, co všechno se vyprávělo o natáčení a pobytu v Mariánských Lázních. Detailně o celé události promluvila v knize Takový byl Karel Gott. „Víte, na tom natáčení se vůbec nic nestalo. Jestli to bylo tím, že lidé viděli hodně známých tváří a čekali, že teda bude nějaká senzace, a byli pak zklamaní, že nic… nevím. Každopádně vznikla tahle, já tomu říkám, povídka. Waldemar, Karel a já jsme se měli, jak bych to řekla, neslušně zachovat z balkonu. V původní verzi to bylo na hlavu rumunské delegace, pak to někdo předělal na sovětskou delegaci, protože to znělo zajímavěji,” vysvětlovala Eva Pilarová podle webu Blesk.cz.

„A pak to ještě další vylepšovali tím, že u toho Karel měl zpívat ‚tam kde šumí proud‘ a Walda do toho vykřikoval ‚a cáká a cáká‘. Jelo to od Šumavy k Tatrám takovým způsobem, že když moje maminka stála ve frontě na maso, slyšela, jak si o tom lidé povídají a málem nedošla domů, jak se jí chtělo omdlít. Hubovala mě pak, co jsme to udělali, a dodnes mi nikdo nevěří, že se opravdu nic takového nikdy nestalo,” uvedla zpěvačka vše na pravou míru.

Eva Pilarová a Karel Gott byli dobrými přáteli

Eva Pilarová byla tak trochu nešťastná z toho, jak se smyšlená povídka rychle šířila. A když už to vypadalo, že se na smyšlený skandál zapomnělo, vždy se objevil někdo, kdo jí ho připomněl. „Zajímavé je, že když už se o tom přestane mluvit, vždycky to někdo zase vytáhne. Už se na to málem zapomnělo, ale pak jsem křtila cédéčko, moderovali mi to Aleš Cibulka s Michalem Jagelkou, a tihle dva vejlupci mi tam přede všemi dali zarámované potvrzení s razítkem a podpisem od ředitelky hotelu Esplanade v Mariánských Lázních, že Eva Pilarová při natáčení Kdyby tisíc klarinetů z žádného balkonu nečůrala. Tam se toho zase všichni chytili,” smála se zpěvačka v knize.

Dle svého vyprávění povídka velmi pobavila i váženou herečku Stellu Zázvorkovou. Společně se tomu smály i po letech.