Roubenka dodávala legendární zpěvačce klid. Není se čemu divit, že v kouzelném venkovském sídle čerpala energii.

Do místa se zamilovala

Pilarová ve vesničce vlastnila stodolu, kterou využívala jako letní chalupu. K další nemovitosti přišla zcela náhodou.

Místní hajný jí ukázal starý statek obklopený nádherným sadem. Hned v první moment se zpěvačka do místa naprosto zamilovala.

V roce 1968 statek zakoupila. Na venkov se vracela vždy, když nekoncertovala. Místo se stalo jejím útočištěm. Roubená stola pochází z roku 1758. Samotná budova i její okolí ukrývá bohatou historii. Například před domem stojí stará lípa už více než dvě století.

Problém s lidmi

Eva Pilarová patřila mezi ty nejvíce oblíbené zpěvačky. Často tak byla velmi vytížená a na péči o milovanou chalupu neměla čas. Musela se tak spolehnout na pomoc jiných.

„Tehdy se mi tady o to starali různí lidé. Bydleli zde a já platila elektřinu. Vystřídali se tu asi trojí. První toho dost zneužívali, bezostyšně si tu pálili švestky na slivovici. Pak jsem si řekla: Každý si dokáže udělat dovolenou, proč ne já? A začala jsem sem jezdit častěji,“ prozradila pro iDNES.

Pohádkové prostředí

Interiér chalupy odrážel vkus zpěvačky. Všechny místnosti si s sebou nesly historický nádech. V kuchyni dokonce zůstala původní pec. Tu zpěvačka doplnila o moderní prvky klasické kuchyně, jako je například mikrovlnná trouba a elektrický sporák. Kuchyň ukrývala i takové poklady jako byl kredenc se starodávným servisem.

Stavení se rozprostírá na neuvěřitelných 400 metrů čtverečních. V přízemí se kromě velké kuchyně nachází i koupelna. V patře jsou čtyři obytné pokoje propojené s předsíní a halou. Nechybí ani půda a sklepení. Naprosto kouzelně působí i starý plaňkový plot s malovanými hrníčky.

Místo přeci jen má nějakou tu vadu na kráse. Na chalupě se kvůli kamenným zdím musí topit i v létě.

Změna majitele

Chalupu Pilarová milovala natolik, že v ní poslední roky svého života bydlela natrvalo. Po její smrti se vdovec rozhodl místo plné vzpomínek prodat.

Nemovitost byla v roce 2021 inzerována na stránkách realitní kanceláře Soccer Reality s.r.o. za jedenáct milionů korun. Dva roky po smrti zpěvačky se stala majitelkou chalupy režisérka Alice Nellis.

Chtěl jsem, aby v tom zase byla nějaká múza a to se myslím podařilo se vším všudy,“ vysvětlil prodej chalupy vdovec Jan Kolomazník pro pořad Showtime.

Související články