Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Móda nové první dámy: Outfity Evy Pavlové těží ze smyslu pro detail

Eva Pavlová a Petr Pavel v inaugurační den
Eva Pavlová a Petr Pavel v inaugurační den
Zdroj: Profimedia
Eva Pavlová a Petr Pavel v inaugurační den

Eva Pavlová, nejsledovanější dáma posledních dní v celé České republice. Ještě aby ne, však Česko v podstatě v uplynulých deseti letech první dámu nemělo. Manželka dnes již bývalého prezidenta Miloše Zemana Ivana Zemanová se na veřejnosti příliš neprezentovala a její funkci zastávala spíše dcera prezidentského páru Kateřina Zemanová. I ta se ale po čase stáhla do ústraní, a tak celý národ dychtivě čekal na novou první dámu. Jak se této role zhostila manželka Petra Pavla?

Eva Pavlová má se svou předchůdkyní Ivanou Zemanovou přeci jenom pár věcí společných. Obě dvě se se svými manžely seznámily v práci a obě dvě byly také pro své manžely již druhými ženami. Tím ale výčet končí. Obě ženy jsou velmi rozdílné, a to třeba i co se týká módního stylu.

Ačkoliv ani Eva Pavlová stejně jako Ivana Zemanová není zrovna fanynkou záře reflektorů, svého manžela miluje i po letech natolik, že se rozhodla zatnout zuby a Petra Pavla zodpovědně následuje všude, kam se hne. A svým vzezřením mu rozhodně žádnou ostudu nedělá. Ostatně její manžel sám uznal, že co se týká její podpory během prezidentské kampaně, byl to její největší hrdinský čin v životě.

Z šedé myšky elegantní dámou

Nová první dáma si musí dávat pozor, kde, s kým, jak a hlavně i v čem se objeví. Fotografové a novináři jsou všude a jejich hledáčku neunikne jediný detail. Co se týká například samotného inauguračního dne, Eva Pavlová přípravy rozhodně nepodcenila. Během dne vystřídala hned několik outfitů a veřejnost je z její volby naprosto unešená.

Z domoviny v Černoučku odjela Eva Pavlová v šedém nevýrazném outfitu, doplněném černou kabelkou. Při příjezdu na Pražský hrad už ale oblékla modré šaty po kolena s výrazným červeným kabátkem. Smysl pro detail se potvrzuje i s výběrem doplňků. Eva Pavlová si na šaty připnula brož od českého designéra Hanuše Lamra. Šperk je vyroben z téměř ryzího stříbra a je osazen růžovými střepy ze skla. Růžová barva pak symbolizuje oddanost, kultivovanost a lásku.

Podpora českých designérek

Samotný kabátek byl z dílny stylistky Štěpánky Pivcové, která je novou módní poradkyní prezidentského páru a modré šaty zase od české návrhářky Zuzany Kubíčkové. Celkový outfit pak hrál v českých národních barvách, což byla pro příležitost inaugurace naprosto skvělá volba. Jak je vidno, Eva Pavlová dá na symboliku hodně a zdá se, že našla zalíbení u českých značek a návrhářů.

Poté, co její manžel složil prezidentský slib, vystoupali společně na balkon, kde se Eva Pavlová ukázala opět v jiném outfitu. Pro tentokrát oblékla kostýmek fuchsiové barvy, taktéž od Pivcové. Nechyběla brož, a to z dílny Evy Růžičkové, další české designérky. Fuchsiová barva je oblíbená i u žen v politice v zahraničí, snad i proto, že značí nový začátek a optimistickou náladu.

Zdroj: prozeny.cz, zena-in.cz

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky