Eva Pavlová má se svou předchůdkyní Ivanou Zemanovou přeci jenom pár věcí společných. Obě dvě se se svými manžely seznámily v práci a obě dvě byly také pro své manžely již druhými ženami. Tím ale výčet končí. Obě ženy jsou velmi rozdílné, a to třeba i co se týká módního stylu.

Ačkoliv ani Eva Pavlová stejně jako Ivana Zemanová není zrovna fanynkou záře reflektorů, svého manžela miluje i po letech natolik, že se rozhodla zatnout zuby a Petra Pavla zodpovědně následuje všude, kam se hne. A svým vzezřením mu rozhodně žádnou ostudu nedělá. Ostatně její manžel sám uznal, že co se týká její podpory během prezidentské kampaně, byl to její největší hrdinský čin v životě.

Z šedé myšky elegantní dámou

Nová první dáma si musí dávat pozor, kde, s kým, jak a hlavně i v čem se objeví. Fotografové a novináři jsou všude a jejich hledáčku neunikne jediný detail. Co se týká například samotného inauguračního dne, Eva Pavlová přípravy rozhodně nepodcenila. Během dne vystřídala hned několik outfitů a veřejnost je z její volby naprosto unešená.

Z domoviny v Černoučku odjela Eva Pavlová v šedém nevýrazném outfitu, doplněném černou kabelkou. Při příjezdu na Pražský hrad už ale oblékla modré šaty po kolena s výrazným červeným kabátkem. Smysl pro detail se potvrzuje i s výběrem doplňků. Eva Pavlová si na šaty připnula brož od českého designéra Hanuše Lamra. Šperk je vyroben z téměř ryzího stříbra a je osazen růžovými střepy ze skla. Růžová barva pak symbolizuje oddanost, kultivovanost a lásku.

Podpora českých designérek

Samotný kabátek byl z dílny stylistky Štěpánky Pivcové, která je novou módní poradkyní prezidentského páru a modré šaty zase od české návrhářky Zuzany Kubíčkové. Celkový outfit pak hrál v českých národních barvách, což byla pro příležitost inaugurace naprosto skvělá volba. Jak je vidno, Eva Pavlová dá na symboliku hodně a zdá se, že našla zalíbení u českých značek a návrhářů.

Poté, co její manžel složil prezidentský slib, vystoupali společně na balkon, kde se Eva Pavlová ukázala opět v jiném outfitu. Pro tentokrát oblékla kostýmek fuchsiové barvy, taktéž od Pivcové. Nechyběla brož, a to z dílny Evy Růžičkové, další české designérky. Fuchsiová barva je oblíbená i u žen v politice v zahraničí, snad i proto, že značí nový začátek a optimistickou náladu.

Zdroj: prozeny.cz, zena-in.cz

Související články