Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Eva Mendesová o holení obličeje: Jsem zvíře, musím to podstupovat obden

Americká herečka Eva Mendesová
Americká herečka Eva Mendesová
Zdroj: Profimedia

Půvabná herečka Eva Mendesová, známá z filmů jako "Rychle a zběsile" nebo "Hitch: Lék pro moderního muže", se podělila s fanoušky o neobvyklou kosmetickou rutinu – holení obličeje.

Eva Mendesová se na svém Instagramu svěřila se svými zkušenosti s dermaplaningem, který spočívá v exfoliaci povrchové vrstvy pokožky a odstranění nevzhledných drobných chloupků, lidově označovaných jako chmýří. Takže nejen, že učiní pleť obličeje zářivější, ale také ji zbaví všech nevzhledných vousků a vlásků.

Partnerka Ryan Goslinga zveřejnila video ze zákroku a hrdě přiznala: "Ano, oholila jsem se!"

Následně přidala ještě jeden další příspěvek s několika detailními fotografiemi svého obličeje po zákroku. Neskrývá vděčnost kosmetičce za to, že její pleť získala znatelný lesk. Také se vyjádřila k otázce jedné ze sledujících, jak často zákrok podstupuje.

"Jsem zvíře, takže si musím holit obličej každý druhý den!" prohlásila Mendesová, kterou následně podpořilo mnoho žen, že to mají stejně. Herečka ostatně také přiznala, že dostala řadu vzkazů od žen, které si holí obličej už léta.

Dermaplaning má i svá rizika

I přes podobně hvězdou propagaci je v případě dermaplaningu důležité zvážit možná rizika spojená s holením obličeje. Britská vizážistka Saffron Hughesová v květnu 2022 upozornila na stránkách thesun.co.uk na některá nebezpečí, která pro ženy představuje holení tváří.

Podle Hughesové může tento postup vést k různým kožním problémům, včetně zánětů, akné, oparů a folikulitidy. Absence chloupků na obličeji navíc může učinit pokožku zranitelnější vůči škodlivým účinkům slunečních paprsků, což je nepříjemné obzvlášť v létě.

Proto je nezbytné přistupovat k dermaplaningu stejně jako k jakémukoli jinému kosmetickému ošetření s opatrností a zvážit, jestli je pro vás vhodný. Zatímco pro některé ženy může být holení obličeje přínosem, u jiných může vyvolat nežádoucí účinky. Vždy je totiž potřeba zvážit typ a citlivost pokožky.

Pokud tedy o podobném zákroku uvažujete, vězte, že konzultace s dermatologem nebo odborníkem na péči o pleť může pomoci určit nejlepší přístup k udržení zdravé a zářivé pleti právě ve vašem případě.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky