Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Manžel Evy Jurinové: Vymysleli si, že jsem hyena, protože jsem tajil smrt ženy

Eva Jurinová, manžel
Eva Jurinová, manžel
Zdroj: Profimedia

Moderátorka, novinářka a hlas z metra linky B. To všechno byla Eva Jurinová, která nedávno podlehla těžké nemoci. Její manžel se k smrti své ženy vyjádřil až 11 dní po jejím skonu. Nezapomněl dodat, proč tak dlouho mlčel.

O nemoci Evy Jurinové nevěděl skoro nikdo. Jen její rodina. Manžel Jurinové se dlouho po jejím odchodu nevyjadřoval.

„Věděl jsem, že některá média napíší, co nakonec opravdu napsala. Vymysleli si, že jsem hyena, protože jsem jedenáct dnů tajil smrt ženy. Mám ale přece svaté právo to tutlat. Tajil jsem to ale před nimi. Kdybych to řekl, jezdí tu kolem domu a otravují nám život,“ svěřil se Václav Jurina eXtra.cz.

„Ani našim nejbližším známým Eva nic nepověděla. Můj bratr sice věděl, že je těžce nemocná, ani on ale netušil, s čím se léčí. A když o tom teď média spekulují, nemají na to právo. Jsou to informace osobního charakteru, jsou chráněné. Nenechám pošlapávat památku Evy,“ říká vdovec, který ji hájí.

Eva Jurinová Eva Jurinová Zdroj: Profimedia

Kolem svátků se s Evou ještě viděl, ale věděl, že je to s ní špatné. Pomalu se vyrovnával s tím, že za chvíli z jeho života odejde.

„Vánoce jsme ještě stihli prožít spolu, Eva byla na Štědrý večer doma. Proběhl v pohodě, tak jako vždycky. Vlastně jsme si vůbec nepřipouštěli, že Eva je nemocná. Mysleli jsme, že ta choroba není těžká, jenže bohužel byla,“ prozradil stejnému zdroji.

Posléze se všechno seběhlo velmi rychle. Akutní zdravotní problémy donutily Evu jít do nemocnice, kam ji dopravil manžel Václav.

Eva Jurinová Eva Jurinová Zdroj: Profimedia

„26. prosince najednou začala mít problémy s dechem. Odvezl jsem ji proto k doktorům, ti si ji tam už rovnou nechali. Na plicním oddělení se pokoušeli zjistit, co se jí děje. Pak už tam Eva zůstala,“ říká posmutněle.

„Pravidelně jsem za ní jezdil. Jenže lékaři mi řekli, že bojují s něčím, co bohužel neumí zvládnout, a upozornili mě na to, ať se připravím na nejhorší. Už jsem tedy věděl, že to přijde,“ tvrdí Jurina, jenž přišel o milovanou ženu.

„Byli jsme v kontaktu. Ale nejhorší je, že poslední léta to myslím Eva záměrně tajila, že je jí skutečně hodně špatně,“ uvedl pro pořad Showtime bývalý kolega Zbyněk Merunka, který na Evu bude vždycky vzpomínat s láskou.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky