Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak šel čas s Evou Jurinovou: Vždy elegantní dáma, v mládí velmi krásná

Eva Jurinová
Eva Jurinová
Zdroj: Profimedia

Lidé ji znali jako moderátorku, novinářku a každý den ji slýchali v pražském metru linky B, kde namluvila stanice. 3. ledna Eva Jurinová podlehla těžké nemoci. Kolegové se nijak netají tím, jak jsou z jejího odchodu v šoku. O její chorobě neměl nikdo ani tušení.

Se zákeřnou nemocí bojovala dlouho. Prý nosila paruku, aby to nikdo nepoznal. „Kdykoliv jsme se s Evou potkali, dodávala mi takový zvláštní klid a pohodu. Její velkou výhodou bylo, že toto dokázala přenést i na diváky u televizních obrazovek,“ zavzpomínal pro Život ve hvězdách moderátor Karel Voříšek.

S láskou na ni bude vzpomínat i bývalý kolega Zbyněk Merunka. „Byli jsme v kontaktu. Ale nejhorší je, že poslední léta to, myslím, Eva záměrně tajila, že je jí skutečně hodně špatně,“ uvedl pro pořad Showtime Merunka.

Eva Jurinová Eva Jurinová Zdroj: PROFIMEDIA

Byla opravdovou profesionálkou, vzpomínají kolegové

„Nejen já, ale ani většina kolegů netušila, jak je na tom Eva mizerně. Je to pro mě naprostý, veliký šok, ze kterého se budu dlouho vzpamatovávat. Naposledy jsem s ní mluvil na podzim,“ dodal.

Pavel Poulíček tvrdí, že to byla opravdová profesionálka. „Byla to velká detailistka. Zakládala si na všem, co říkala a jak to říkala. Měla schopnost oznamovat různé zprávy velice jednoduše a přirozeně,“ popisoval podle webu iDnes.cz její um v práci Poulíček.

„Vždy jsme s kolegy s obdivem pozorovali i to, jak pečlivě dbala na svou vizáž. Když vysílala zprávy, měla vedle sebe neustále některou z maskérek. Ty průběžně kontrolovaly barvu rtěnky, účes a podobně. Spojovalo nás i to, že měla moc ráda sport, konkrétně fotbal,“ doplnil.

Eva Jurinová Eva Jurinová Zdroj: PROFIMEDIA

Manžel se ke smrti své ženy vyjádřil až po jejím pohřbu

V posledních letech se Jurinová věnovala práci s mladými televizními novináři, kterým radila, jak se před kamerou pohybovat, jak mluvit, dávat důraz, intonovat a správně dýchat. Pomáhala jim také zvládnout stres před kamerou.

„Říkali jsme si s Evou Perkausovou, že bychom Evě zavolali a zeptali se, jak se má, co a jak… Chtěli jsme ji dokonce poprosit, zda bychom se mohli znovu vidět, aby nám pomohla s moderováním,“ svěřil se podle iDnes.cz Roman Šebrle, který na CNN Prima News moderuje zprávy.

Manžel Evy Jurinové se k její smrti dlouho nevyjadřoval. Nakonec přerušil mlčení až po jejím pohřbu. „Všichni mě poslední dny bombardovali, proto jsem si vypnul telefon. Je to pro mě velmi těžké. Rozhodl jsem se zprávu oznámit přes rodinného přítele,“ vysvětlil Václav Jurina pro Blesk.

Eva Jurinová Eva Jurinová Zdroj: Profimedia

Novinářka Eva Jurinová (na archivním snímku z 13. března 1998). Novinářka Eva Jurinová (na archivním snímku z 13. března 1998). Zdroj: ČTK / ČTK

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky