Představitelka Vendulky utěšitelky z filmové série o Básnících dnes slaví neuvěřitelné osmapadesáté narozeniny a nutno podotknout, že je snad ještě více sexy než ve zmiňovaných filmech. Nechává si říkat Ava Jansen a žije za velkou louží. Ve filmové kariéře se jí poměrně daří, zahrála si po boku takových hvězd, jako je například Mel Gibson. Zato v osobním životě to není žádná sláva, je dvakrát rozvedená a společnost jí tak v poslední době dělá především pes.

Jedno se ale Evě musí nechat, umí o sebe dbát. Vypadá prostě skvěle a její věk byste jí hádali jen stěží. Eva miluje pohyb.

„Pro mě je nutnost pohybu rovnocenná s nutností jíst, čistit si zuby nebo se umýt. Neřeším to, je to pro mě samozřejmost,“ prozradila pro iDnes.cz.

Živila se jako herečka i tanečnice za velkou louží

Není divu, je totiž také tanečnice, která byla vybrána v patnácti letech do filmu Tři od moře. Pak následovaly Sněženky a machři, kde si zahrála všemi chtěnou krásku Mariku. Průlom ale přišel v momentě, kdy ji obsadil Dušan Klein do role Vendulky ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze.

V polovině osmdesátých let dostudovala DAMU a odjela do USA díky zahraničnímu programu. Soustředila se tam nejvíce na tanec. Později žila také v Hamburku a samozřejmě ani u nás na ni diváci nezapomněli.

Nyní Eva žije v Los Angeles ve Venice Beach, občas hraje v divadle, reklamě, ale má za sebou i několik epizodních rolí ve filmech. Za zmínku stojí muzikálový film Zpívající detektiv s Robertem Downeyem Jr. nebo Melem Gibsonem. Nejúspěšnější z amerických filmů, kde si Eva Jeníčková zahrála, je Formanův Muž na Měsíci z roku 1991. V nemálo zahraničních filmech si zahrála pořádnou samici. V případě nutnosti se nebrání ani poodhalit.

Na muže nemá štěstí, je dvakrát rozvedená

Na muže příliš štěstí nemá, ale to jí nevadí. Zábavu a aktivitu jí přináší její psí mazlíček. I díky němu je neustále v kondici. Jmenuje se Finnegan a má i svou facebookovou stránku.

Občas si Eva zaletí zahrát i do Čech. Vidět jste ji mohli právě třeba v pokračování kultovní komedie Sněženky a machři či v pokračování Básníků. Za zmínku stojí i seriál Polda, kde se objevila po boku Davida Matáska, se kterým se zná právě už z natáčení Básníků.

Jeníčková je také známá svým zdravým životním stylem, díky kterému vypadá ve svém věku tak, jak vypadá. Má svůj systém cvičení, který denně dodržuje.

"Můj systém cvičení pracuje na flexibilitě, síle a schopnosti rovnováhy podle anatomických principů. Mám výsledky. Funguje to a mě to baví předávat,“ svěřila se herečka, která má cvičební skupinu v Los Angeles, ve Vancouveru i v Praze.

Související články