Na začátku října se herečka Eva Holubová svým fanouškům na sociální síti svěřila, že ji postihla nemoc. Přestože zprvu neprozradila, o jaké onemocnění se přesně jedná, z jejích slov bylo patrné, že jde o koronavirus. „Včera probíhal asi největší zápas mezi virem, léky, imunitou. Potila jsem se, plakala, možná občas ukápla slina,” informovala herečka o svém stavu a dodala, že k ní z důvodu nákazy nikdo nesmí.

Na chvíli přišla úleva

Za pár dní se Eva Holubová naštěstí svého onemocnění zbavila a rychle se vrátila na divadelní prkna. „Několik negativních testů za sebou a svolení lékaře,” radovala se herečka. Jenže postupem času cítila, že stále není ve své kůži. Ukázalo se, že se potýká s postcovidovým syndromem.

Moc toho nezvládá

S postcovidovým syndromem se setkává spousta těch, kteří se covidem nakazili. A zatímco u některých jde jen o menší problémy, které jim nijak neztěžují každodenní záležitosti, Eva Holubová musí být opatrnější. „Zkouším v divadle, hraju, točím, ve volném čase charita nebo jsem točila s ‚mladými’ 48. Jinak toho moc ke covidu nezvládám, natékají mi nohy a plíce mám občas v jednom ohni. Řeším to s lékaři, to tady nechci rozebírat,” svěřila se herečka.

„Postcovidové stavy se ovšem vyznačují sebelítostí a samonasí**ním,” pokračovala a dodala, že se občas obrací na Boha. „Určitě pomáhá víra, ale ta je občas pouze pro silné a odvážné. Já doporučuji hravost, humor, nadhled,” prozradila ještě svůj recept na to, jak najít sílu v nelehkém období. Nezbývá než herečce popřát pevné zdraví a doufat, že se co nevidět vrátí na divadelní prkna v plné síle.

Související články