Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Burešová popsala porod: Rodila s dulou do vody a placentu měla v kapslích

Eva Burešová
Eva Burešová
Zdroj: Instagram
Eva Burešová

Herečka Eva Burešová vypadá jako křehká duše, ale zvládne toho za pět chlapů. Důkazem je to, že krátce po porodu zůstala na malého syna Nathaniela sama a nezhroutila se. Pomohl jí v tom zejména její způsob myšlení. Už porod totiž brala tak trochu jinak a nebála se ho později detailně popsat.

Herečka Eva Burešová v současné době září v seriálu Slunečná. Hraje hodnou sestru Týnu, která chce zachránit rodinný statek. I když vypadá na první pohled křehce, umí si prosadit svou. V tom je stejná jako její představitelka.

I Burešová se v reálném životě nenechá jen tak něčím vykolejit. Možná snad jen těhotenstvím. To jí z míry vyvedlo. „Trošku ano, vzhledem k tomu, že jsme spolu s Míšou byli teprve čtyři měsíce. Bylo to samozřejmě zvláštní, ale ono je to možná vždycky zvláštní, i když je miminko plánované,“ svěřila se Burešová pro časopis Maminka. Krátce po porodu od ní partner odešel.

Eva zůstala na syna sama

Právě o porodu se Burešová rozpovídala více než dost. „Porod proběhl přesně do posledního detailu tak, jak jsem chtěla. Úplně původně jsem chtěla rodit doma, měla jsem přání, aby to byla taková velká rodinná párty. Na zahradě bazén, kolem mě jako mé sudičky všechny ženy z rodiny,“ popisuje Burešová svoje původní plány.

„Ale pak jsem si to rozmyslela s tím, že kdyby se nedej bože něco stalo, chci, aby doktoři mohli zasáhnout. Jsem z Hlučína a nakonec jsem si vybrala krnovskou porodnici, protože to byla jediná porodnice v okolí, kde se dalo rodit do vody. Během hodinové cesty jsem si pořád opakovala afirmace. Chtěla jsem rodit kolem půl šesté ráno, protože miluju v létě východy slunce,“ svěřila se.

U porodu měla vlastní dulu

„Kolem půl páté ráno mi praskla voda, kontrakce přišly dost rychle, tak jsem přemýšlela, jestli mám čas se ještě namalovat. Sedli jsme do auta a jeli do porodnice, cestou jsme poslouchali Beyoncé. Když jsme dorazili, lehla jsem si do vany a rozhodla se, že chci mít u sebe jen dulu. Takže to bylo takový hodně ženský,“ vysvětluje Burešová.

Partner u porodu nebyl a přišel až úplně ke konci, kdy ho tam Burešová chtěla. To už byl malý Nathánek skoro na světě. Na porod prostě vzpomíná moc hezky. Zpívala si u něj písně a dokonce mluvila pěti jazyky. Dostala se zkrátka do úplně jiného stavu.

Zpívala a mluvila pěti jazyky

Po porodu si nechala zpracovat svoji placentu. „Byla jsem pro spoustu lidí hned lesana, která se neholí. Ale já jsem říkala: Ne, já jsem busy máma, která maká, lakuje si nehty a vezme si ultra krátký kožený šatičky, ale zároveň chce dělat tyhle věci co nejvíc přirozeně,“ obhájila svoje činy Burešová.

„Nechala jsem si ji zpracovat do kapslí, tinktury a homeopatik, a pak jsem taky vypila druhý den koktejl. Radili mi, ať ho nepiju před spaním, a já jsem si ho dala později odpoledne. A do tří do rána jsem nemohla usnout! Ty kapsle mi hrozně moc pomohly v šestinedělí rozjet laktaci, jsou skvělé i na porodní úzkosti,“ prozrazuje herečka, v čem všem je placenta skvělá.

Její syn je pro ni vším

„Tinktura pak je i pro děti tuším od dvanácti let třeba na stavy úzkosti. Tu beru doteď, když cítím, že jsem nemocná, dám si pár kapiček a pomáhá mi to. Homeopatika se dají používat u miminka třeba na bolest zoubků nebo na separační úzkosti. Do toho bych šla zkrátka určitě znova,“ říká bez váhání Burešová, která na porod nikdy nezapomene.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky