Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Bílá rasa začíná být utlačována! Burešová rasistickým výrokem pobouřila fanoušky

Eva Burešová
Eva Burešová
Zdroj: Profimedia

Myslí si, že bílá rasa začíná být utlačována a přestala poslouchat Beyoncé. Herečka Eva Burešová má až po krk přílišné korektnosti. Co jí nejvíc vadí na filmovém a hudebním průmyslu současnosti?

Herečka Eva Burešová v současné době patří k nejpopulárnějším českým osobnostem. Září v primáckém seriálovém hitu Slunečná a zároveň se objevuje na obrazovkách TV Nova coby porotkyně v pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Právě oblíbená show, ve které se dřív kráska objevovala jako jedna ze soutěžících, se podle ní výrazně změnila. Může za to prý přílišná korektnost.

EVA Burešová EVA Burešová Zdroj: Profimedia

„V show Tvoje tvář má známý hlas napodobujeme různé zpěváky, čímž jim vzdáváme čest a úctu. Vždy se každý z nás těšil na to, až si zvolíme nějakého umělce, třeba Arethu Franklin. Já byla šťastná za Beyoncé. Je logické, že když se budu měnit, tak i barvu kůže. Teď se to tak změnilo, že to máme zakázané. Když vystupuje Aretha Franklin nebo jakákoliv černoška, barvu kůže neměníme. To mi přijde jako zesměšňování,” nechala se herečka slyšet v pořadu U Kulatého stolu.

 

Podle Evy Burešové se celý svět snad dočista zbláznil. Má dokonce pocit, že bílá rasa začíná být utlačována. „Cokoliv řekneme, musíme se obhajovat a omlouvat se. To je jeden z důvodů, proč jsem přestala poslouchat Beyoncé. Byla to moje modla a idol, teď je každá její píseň: my jsme nejlepší, my černoši jsme nejlepší, ty na nás nemáš, já mám tenhle zadek, tyhle vlasy... Přišlo mi, že nejsem hodna její hudby,” řekla otevřeně a odvážně herečka, co si myslí.

Eva Burešová Eva Burešová Zdroj: Profimedia

Dále se nechala slyšet, že lidé hledají chyby, aby si mohli zanadávat a kopat. Všem jde podle ní o toleranci, ale celé je to úplně naruby. „To by mimozemšťana musel hrát jenom mimozemšťan a astronauta jen astronaut,” řekla ještě.

Zároveň ji rozhodilo zjištění, že královnu Markétu z Anjou v seriálu z produkce BBC hraje herečka černé pleti, ačkoliv byla královna dle dostupných informací bledou a světlovlasou ženou. „Nejsem rasista a nemůžu být. Nepřijde mi logické, aby mezi členy královské rodiny byl Afroameričan, který tam nemohl být. Chápu, že je za to třeba bojovat a máme být zajedno, aby černoši nebo Afroameričané, nevím, jak to mám říkat, abych se někoho nedotkla, dostávali víc rolí, aby mohli fungovat, zase si ale myslím, že to dělají špatně. Sama nevím, jak bych to dělala, ale zakazovat stahovat filmy a měnit názvy filmů není úplně v pořádku,” pokračovala ještě.

„Když budeme pořád ustupovat, dostaneme se někam, odkud nebude cesty zpět,” dodala na závěr.

 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky