Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Alena Doláková a Eva Burešová se pustily do ostré přestřelky kvůli rasismu

Eva Burešová Alena Doláková
Eva Burešová Alena Doláková
Zdroj: Profimedia

Alena Doláková se na sociální síti pustila do oblíbené hvězdy Slunečné Evy Burešové kvůli rasismu, ta si to ale nenechala líbit, a vznikla z toho pořádná bitka!

Eva Burešová se nedávno vyjádřila k přehnaně korektní atmosféře, která panovala během natáčení poslední řady show Tvoje tvář má známý hlas.

"V show Tvoje tvář má známý hlas napodobujeme různé zpěváky, čímž jim vzdáváme čest a úctu. Vždy se každý z nás těšil na to, až si zvolíme nějakého umělce, třeba Arethu Franklin. Já byla šťastná za Beyoncé. Je logické, že když se budu měnit, tak i barvu kůže. Teď se to tak změnilo, že to máme zakázané. Když vystupuje Aretha Franklin nebo jakákoliv černoška, barvu kůže neměníme. To mi přijde jako zesměšňování. Mám pocit, že bílá rasa začíná být utlačovaná. Cokoliv řekneme, musíme se obhajovat a omlouvat se. To je jeden z důvodů, proč jsem přestala poslouchat Beyoncé. Byla to moje modla a idol, teď je každá její píseň: my jsme nejlepší, my černoši jsme nejlepší, ty na nás nemáš, já mám tenhle zadek, tyhle vlasy... Přišlo mi, že nejsem hodna její hudby," nechala se nedávno slyšet Eva Burešová.

Eva Burešová Eva Burešová Zdroj: Profimedia

Na slova známé herečky však reagovala Alena Doláková, která si se svou kolegyní vůbec nebrala servítky!

"Eva Burešová Salvatore si myslí… Pardon, má pocit, že je bílá rasa utlačovaná. Nechápu, proč nejrůznější odborníci na světové problémy typu koronavirus nebo globální oteplování nenásledují slova Evy Burešové, že je v lidech potřeba probouzet lásku, a ne boj. Vždyť láska vše vyřeší. Láska je! Faktem totiž je, že pokud si Salvatore myslí, že utlačování je to, že si v rámci Tvoje tvář má známý hlas nemůže napatlat obličej krémem na boty, jako to dřív dělávali bílí otrokáři, než šli zlynčovat své černé otroky, měla by si to vygooglovat," opřela se Doláková ve videu na Instagramu posměšným tónem do hvězdy Slunečné!

Eva Burešová si však příspěvku u své kolegyně všimla a ihned na něj reagovala!

"Přirovnávat proměnu v umělce ve zpívající show (kde se lidé mění i v bílé zpěváky, zesvětlení pleti, modré čočky) k vrahům, je směšné. To co jsi udělala teď ty je jen veřejné zesměšnění mé osoby, a to jsem neudělala ani já ve svém rozhovoru, který jsi možná ani neviděla celý. Zahajuješ tím zbytečný veřejný lynč místo toho, aby ses mě snažila vzdělat, pokud máš pocit, že se mnou nesouhlasíš. Já vždy, když vidím tyto veřejné boje za to, aby se nebarvila pleť na tmavo, vidím film Někdo to rád blond, kdy se dva herci tmavé pleti převléknou za dvě bělošky a stereotypním chováním je napodobují. To je a bylo v pořádku a cely svět se tomu smál. Tak v čem je problém když je to naopak? Vzdělej mě, budu ráda. Bude to lepší než natáčet tahle zbytečná videa. Hezky den, Alenko." napsala Eva Burešová pod video Dolákové jízlivý komentář.

Eva Burešová Eva Burešová Zdroj: Profimedia

Tím ale slovní přestřelka hereček ještě neskončila!

Krásný den Evi! Já tímhle videem právě zahajuji to vzdělávání a humor. Takže vzdělávání: 1. Vygoogli si fakt ten White privilege, jak říkám ve videu. 2. Vygoogluj BANTER! 3. Pojďme raději udělat video nebo post, ve které lidem řekneme, proč nebýt rasisti, naše slova totiž mají vliv, ať už jsou míněna vážně, nebo s humorem. Můžeme lidi informovat o historii, třeba nám to nějak zajímavě připraví odborníci. Ono právě natočení takového videa člověk stihne asi za pěr minut, třeba každá na natáčení svého vlastního projektu. Můžeme tak spojit síly v té lásce, která se podle mě má brát do úst, když jde skutečně o šíření lásky. S úctou a humorem, Alena. PS: Nemusíš to dělat se mnou, ale myslím, že narovnání Tvých výroků a vzdělávání je přesně to, co je na místě. Bravo," vzkázala Alena Doláková Evě Burešové.

EVA Burešová EVA Burešová Zdroj: Profimedia

Na tento komentář už ale hvězda Slunečné nijak nereagovala, vypadá to ale, že tyhle dvě herečky do budoucna rozhodně kamarádky nebudou. Doláková je navíc kamarádkou Báry Jánové, o které se také šušká, že nemá s Burešovou zrovna nejlepší vztahy. Zkrátka, ženský kolektiv občas nedělá dobrotu ani v showbyznysu...

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky