Naštěstí pro jejich fanoušky se ale jedná pouze o rozchod pracovní, nikoliv ale partnerský. Václav Ševčík, který je o sedmnáct let starší než jeho žena, se totiž rozhodl, že je čas, aby ukončil svou kariéru. 

“Není to pro mě vůbec snadné. Je to celý život a najednou konec. S Evou jsme společně zpívali čtyřiatřicet let. Už jsme málem byli v knize rekordů jako manželé a duo. Že končím, neprožívám pozitivně a ani se s tím nemohu moc srovnat, určitě mi to není příjemné. Je to ale skutečnost a je to dané,” svěřil se zpěvák pro web Prima Ženy. 

Nedávno totiž oslavil již sedmdesáté narozeniny, a tak dospěl k závěru, že práce už v jeho životě přece jen bylo dost. 

Společně už zpívat nebudou

“Je to tak, Vašek ukončil hudební kariéru a já pokračuji dál jako Eva Adams,” potvrdila pro média také jeho manželka Eva Ševčíková, která si tak nyní na pódiu bude muset poradit sama. 

Zároveň ale Václav Ševčík popřel, že by za jeho náhlým odchodem z hudební scény stály zdravotní problémy. V minulosti sice prodělal mrtvici, to ale podle jeho slov není příčinou jeho rozhodnutí. 

Na pódia už se prý jednoduše necítí. “Vždycky jsem si říkal, že dívat se na hudebníky s bílou hlavou je divné a dnes mám bílou barvu a sedmdesát let. Dovedu si představit, jak musím vypadat v očích dvacetiletých. Pamatuji si, že když mi bylo sedmnáct let a chyběl mi kytarista, který odešel na vojnu, dostal jsem na jednoho výborného tip. Bylo mu ale sedmadvacet let a já tehdy řekl, že se starými dědky nehraju. Na jeviště už nechci. Dám prostor mladším,” vysvětlil své rozhodnutí. 

Fanoušci jsou z jejich konce zrcení

Dvojice nyní dostává velmi emotivní vzkazy od fanoušků z celého světa. Zvlášť v posledních letech totiž v zahraničí koncertovali pro Čechy, žijící v cizině. 

“Ty vzkazy jsou velmi dojemné. Děkují nám za krásné chvíle, které s námi prožili. Moc si toho vážím,” uvedl muzikant dojatě. 

Pár žije v Americe, kde s nimi žije také jejich jednadvacetiletá dcera Evička. Ta se kvůli profesi rodičů v dětství poměrně často stěhovala, podle Evy a Vaška jí to ale do života skvěle vybavilo. 

Dcera Evička s nimi žije v USA

“Má cit pro jazyky a dovede se orientovat v zahraničních kulturách v různých zemích světa a kontinentech, které s námi procestovala. Všude, kde to bylo možné, tak navštěvovala tamní školy s místními dětmi. Myslím, že ji to do života hodně dalo a velmi pozitivně ji to ovlivnilo,” řekli pyšní rodiče. 

V USA žije Eva Ševčíková mladší vždy od října do dubna, je ale možné, že v budoucnu tam bude trávit čas ještě více. Našla si tam nyní totiž partnera, se kterým je velmi spokojená. 

"Svému partnerovi dělá marketing na sociálních sítích. Nyní se přihlásila k dalšímu studiu tohoto oboru v USA, kde jsou k tomu velké možnosti,” popsal Václav Ševčík.

Související články