I když se v létě možná zdálo, že se celosvětově daří pandemii koronaviru překonat, na podzim se onemocnění opět projevilo v celé své síle. Česko v posledních dnech vykazuje obrovské nárůsty nově nakažených a zásadně se zvyšuje také počet hospitalizovaných, u kterých má covid-19 vážný průběh. A jedním z nich je také herec Miroslav Etzler. Ten se před pár dny koronavirem nakazil a nemoc u něj způsobila vážné zdravotní komplikace. Možná i kvůli tomu, že herec nebyl očkovaný.

Jsem na kyslíku

Etzler se se svými zdravotními problémy svěřil na Instagramu. V příspěvku, ke kterému připojil fotografii z nemocničního lůžka, v krátkosti napsal, jak těžký průběh nemoci snáší, a jeho slova budí velké obavy. „Moji vzácní a blízcí, asi jste si všimli, že jsem se tady dlouho nerepresentoval. Důvod byl jednoduchý. Dostal jsem silnou covidovou ataku spojenou s oboustranným zápalem plic. Jsem na kyslíku a další vývoj spíš tuším, než vím. A ano, nebyl jsem očkován,” vzkázal herec svým sledujícím.

A očkování se ve svém postu ještě chvíli věnoval. „Díky obrovské laskavosti a profesionalitě covid oddělení nemocnice Česká Lípa pod vedením pana primáře Jana Nováka a jeho geniálního týmu mne přesto berou jako člověka. Nenechat se očkovat byla obrovská chyba. Prosím, pokud můžete, udělejte to,” vyzýval všechny, kteří stále nad vakcinací váhají anebo ji zcela odmítají.

Kolegové mu drží palce

Příspěvek okamžitě vyvolal mnoho reakcí. Mezi nimi se objevovala i slova podpory od hereckých kolegů Etzlera. „Mnoho sil, Míro. (Jsme plně očkované, obě),” napsala pod snímek Mahulena Bočanová a odkazovala na to, že ona i její dcera mají vakcinaci ukončenou. „Drž se, můj Fantome,” přidal se Roman Vojtek. A dalším podporující komentáře se objevovaly i od fanoušků. Snad bude Miroslav Etzler brzy zpět ve formě a opět se objeví na televizních obrazovkách a divadelních prknech!

Související články