Snímek začíná v době, kdy Ester studuje střední zdravotnickou školu. Už v té době věděla, že chce být veřejně aktivní. Její kroky směřovaly na DAMU, kde začala studovat herectví a dramaturgii.

Raketová kariéra na úkor lásky

Za svého manžela se provdala už ve třiadvaceti letech. S lékařem Zdeňkem měla velmi brzy po sobě dva syny. I přes velké rodinné zázemí ji to táhlo zpátky do práce. Po mateřské začala pracovat v Českém rozhlase.

Chvíli na to dostala první práci v televizi. Na veřejnoprávní stanici se stala moderátorkou pořadu Politikon. V průběhu let se osvědčila jako moderátorka úspěšných pořadů Sama doma a Pošta pro tebe.

Po pracovní stránce se jí velmi dařilo. V soukromí to začínalo ovšem skřípat. Manžel Zdeněk si našel milenku. Turbulentní období ustáli a svou lásku stvrdili narozením třetího dítěte. Tentokrát se dočkali holčičky Sáry.

Rány osudu

Ester otěhotněla dokonce i počtvrté. Místo velkého štěstí přišla tragédie. Miminko se narodilo mrtvé. Rok na to dostala Ester od života další ránu.

Její milovaný synovec spáchal sebevraždu. Nedokázal se smířit se svou homosexuální orientací.

Filip si sebevraždu pečlivě naplánoval a každému z rodiny před svým odchodem napsal dopis. Tetu Ester žádal, aby začala veřejně mluvit o problémech homosexuálů.

„Dneska je to deset let, co nám Filip napsal dopis na rozloučenou. Mimo jiné v něm psal, že nechce žít ve světě, který je plný nenávisti vůči homosexuálům. Přál si, aby jeho čin ten svět aspoň trochu změnil. Fíďo, hrozně nám chybíš. Svět se mění a je to hodně i díky Tobě. Ale pořád to není dost. Pojďme dát vědět klukům a holkám, jako byl Filip, že je bereme vážně. Že nám záleží na tom, jak se cítí. Že jejich láska není v ničem menší, jiná než ta naše,“ vzpomínala na synovce moderátorka letos v únoru na svém Instagramu.

Nová etapa

Moderátorka si vzala jeho přání k srdci. Čas od času vystupuje na akcích spojené s LGBT komunitou. Začala dokonce studovat psychoterapii a založila poradnu S barvou ven, která se zaměřuje na mladé lidi bojující se svou sexuální orientací.

Minulý rok se hvězda České televize dočkala dalšího životního milníku. Ester se stala babičkou.

Moderátorka má tak nyní oči jen pro svého vnoučka.

“Znáte ten pocit, že máte srdce doslova nabitý láskou, vděčností, dojetím? Tak přesně takovej pocit zažívám od včerejška díky tomuhle malýmu velkýmu úžasňákovi Vincentovi. Je ze mě totálně zamilovaná babča,” pochlubila se na Instagramu.

Související články